Sexuologička radí: Nehanbite sa rozprávať sa o intímnostiach!

Mnoho partnerských dvojíc spolu vôbec nehovorí o sexe. Dokonca ani priamo v posteli. A pritom mnohí či mnohé by svojim polovičkám pri milostných hrátkach docela s potešením šepkali treba dvojzmyselné narážky.


Renomovaná nemecká sexuologička a internistka Carla Thiele na túto tému spísala knihu, akéhosi radcu

Nazvala ju Guter Sex ohne Stress (Dobrý sex bez stresu), píše rakúsky server nachrichten.at. "Predpokladom pre takzvanú dirty talk, čiže nemravné rečičky, medzi dvoma intímnymi partnermi však je, aby spolu vôbec mohli o sexe komunikovať," tvrdí Thiele.

Sexuologička preto párom odporúča

Aby si muž so ženou najprv navykli pravidelne hovoriť o svojich sexuálnych záľubách a predstavách. "Okrem toho by si mali zvoliť akýsi vlastný dôverný slovníček, ktorý je možné používať aj mimo posteľ. Tak treba - vetičky" pritúlim sa k sebe? "Bude v skutočnosti jednoznačne vyzývať" dnes sa s tebou chcem milovať, "odporúča špecialistka na ľudský intímny život . Tiež pre pohlavné orgány by si podľa nej páry mali nájsť vlastné slovíčka, ktorá im predsa len ľahšie prejdú cez pery. "Blízkosť v slovnej komunikácii totiž pomáha priblížiť sa k sebe navzájom v intímnej oblasti," tvrdí Carla Thiele.

Sexuologička radí: Nehanbite sa rozprávať sa o intímnostiach!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky