Sexuálne poradňa Praha - prvá návšteva

Máte vo vašom partnerskom vzťahu nejaký problém? Zvlášť potom ak sa týka váš problém sexu, je pre vás sexuálne poradňa ideálnym riešením. Alebo máte otázky týkajúce sa intímnych záležitostí a neviete, koho sa opýtať? Aj vám v sexuálnej poradni pomôžu.


Trápi vás nejaký problém vo vašom partnerskom spolužití? Žiarlite na svojho partnera alebo partnerku? Alebo naopak váš partner eventuálne partnerka nadmerne žiarli na vás a robí vám kvôli tomu nepríjemné scény? Alebo máte problémy s svokrou, ktorá vám nedá pokoj a vy máte pocit, že cielene ničí váš vzťah? Alebo vás vo všetkom vzťahu trápi nejaký iný problém týkajúci sa vyložene sexu? Máte problémy so zjednotením vášho orgazmu, keď jeden z vás je "hotový" za pár minút, zatiaľ čo ten druhý si to ani ešte nezačal poriadne užívať? Už necítite takú sexuálnu túžbu ako predtým a chceli by ste vašej skoršie "sexuálne dravosť" staré? Máte po pôrode problémy so sexom? Alebo potrebujete poradiť v otázkach týkajúcich sa vašej sexuálnej orientácie? Nech sa vaše partnerské, poťažmo sexuálne problémy týkajú čohokoľvek, v sexuálnej poradni by vám mali byť schopní dobre poradiť, nasmerovať vás správnym smerom. V sexuálnej poradni ale nevyrieši váš problém za vás. To musíte urobiť vy. V sexuálnej poradni vám dokážu načrtnúť riešenie problému. Ukážu vám vašu ďalšiu cestu a ak sa budete len trochu snažiť a budete spolupracovať, potom sa pri troche šťastia úspechy dostavia.

Čo sa rieši v sexuálnej poradni?

Ako už vyplýva z názvu, v sexuálnej poradni vám pomôžu vyriešiť predovšetkým vaše sexuálne problémy. Avšak je potrebné si uvedomiť že veľa sexuálnych problémov má svoj pôvod v nevyriešených partnerských otázkach.

Partnerské problémy

Existuje veľa rôznych dôvodov, prečo vznikajú partnerské problémy. Za niektoré môže jeden z partnerov a za iné sú zodpovední obaja partneri. Mnoho z nich však majú na svedomí tretie osoby. Napríklad svokra.

Problémy s svokrou

Typickým príkladom sú problémy s svokrou. Prekvapivo často sa stáva, že mamička sa nechce vzdať svojho už dospelého dieťaťa. A to aj napriek tomu, že syn alebo dcéra je plne sebestačný (á), má zamestnanie, vstúpi do manželstva. Mamička ho však stále považuje za svoje dieťatko, ktoré musia chrániť. A čo je najhoršie, chce svoje dieťa chrániť aj pred jeho partnerom. Vo výsledku to potom vyzerá tak, že všetko, čo urobí jej dieťa, je správne. Za všetko mu patrí pochvala. Opačný vzťah má ale k svojmu "adoptovanému" dieťaťu, čiže manželovi alebo manželke svojho dieťaťa. Za všetko ho kritizuje, nenechá na ňom niť suchú, všetko robí zle a za všetko je potreba ho pokarhať. Nie je vôbec divu, že takýto partner sa potom cítia opovrhovaní a nespravodlivo obviňovania. Odpor, ktorý cíti k svojej svokre postupom času začne cítiť aj k svojmu náprotivku. Zvlášť potom, nabratie ak ho pred útokmi svokra vlastný manžel alebo manželka.

Nadradenosť jedného z partnerov

Iným typickým problémom partnerských vzťahov je nevyváženosť oboch partnerov čo sa týka rozhodovania o spoločných krokoch, akými môžu byť napríklad financie, trávenie spoločného voľného času, vybavenie bytu a tak podobne. Samozrejme, že v mnohých prípadoch sa stáva, že niektorému z partnerov je napríklad výber nábytku viac menej ľahostajný, takže nechá "vyblázniť" sa svoj náprotivok, ktorý naopak takéto zariaďovaní miluje. Lenže čo ak majú obaja partneri svoj vlastný názor? V takom prípade musí vždy vzniknúť nejaký kompromis. Problém ale nastáva, keď sa jeden z partnerov (väčšinou to býva muž) cíti byť výrazne nadradený tomu druhému. Takýto partner sa potom stavia do úlohy "totalitného vodcu". Má za to, že všetky jeho rozkazy musí byť bezpodmienečne splnené a žiadny vlastný názor svojho partnera alebo dokonca protest neberie vôbec do úvahy. V minulosti bolo síce bežné, že sa ženy vo všetkom podriaďovali svojim mužom a počúvali ich na slovo. Aj dnes môže byť niektorým ženám (výnimočne aj mužom) takýto prístup ich partnera príjemný, pretože sa nedokážu samy rozhodovať a tak je pre nich život v područí ich náprotivku vlastne príjemný. Lenže to sa stáva len málokedy a dnešné ženy požadujú vo vzťahu rovnoprávnosť. Čiže inými slovami: majú svoj vlastný názor a ak sa s partnerom v niečom nezhodnú, potom musí nutne prísť kompromis. Inak taký vzťah nemá šancu na úspech a nebude mať dlhé trvanie.

V partnerských vzťahoch samozrejme vzniká aj veľa iných problémov ako tieto dva načrtnuté vyššie. Či sa však jedná o problémy akékoľvek, často majú za následok sexuálny nesúlad medzi partnermi.

Sexuálne problémy

Ak sú vo vzťahu určité partnerské problémy, potom s nimi spravidla prichádzajú aj problémy sexuálne. Nie je divu. Veď tam, kde si dvaja nerozumejú, tam sa nemôžu ani spokojne milovať. Ak navštívite sexuálne poradňu, vzdelaný odborník by mal vedieť odhaliť, čo je pôvodcom vašich problémov v sexe. Ak zistí, že za problémy vo vašom intímnom živote môže psychický problém, potom by vám mal ideálne odporučiť napríklad služby manželské alebo partnerské poradne eventuálne služby psychológa. Nemusí to byť vždy nutné. Niekedy môže postačiť sa nad sebou naozaj hlboko zamyslieť a všetko si s partnerom vydiskutovať.

Ak majú vaše sexuálne problémy svoj pôvod niekde inde ako v nepodarenej partnerskom spolužití, potom ste v sexuálnej poradni na správnom mieste.

Najčastejšie sexuálne problémy v partnerskom vzťahu

V partnerskom vzťahu sa môže vyskytnúť celá rada sexuálnych problémov. Od klasických problémov s nesúladom medzi dosahovaním orgazmu u muža a ženy až po málo známy vaginizmus.

Dosiahnutie orgazmu príliš skoro

Veľa mužov má problém s tým, že dosiahne orgazmus pomerne ľahko a za krátku dobu. Paradoxne to mužom spravidla vôbec nevadí. Kto však má z týmto problém, sú ženy. Prečo?

Neschopnosť dosiahnuť orgazmus

Ženy totiž väčšinou potrebujú oveľa dlhší čas na to aby orgazmu dosiahli. Preto im tak vadí, keď muž pohlavný styk ukončí už po niekoľkých minútach. Existujú dokonca aj ženy, ktoré tvrdia že z tohto dôvodu orgazmu ešte nikdy nedosiahli.

Nízka alebo žiadna sexuálna túžba

Niekedy stojí za neschopnosťou dosiahnuť orgazmus u ženy ale aj u muža príliš nízka alebo žiadna sexuálna túžba.

Problémy s erekciou

Niektorí muži majú problémy s erekciou. To je známy fakt. To, že majú tieto problémy často aj ženy, sa už vie oveľa menej. Aj tento problém by vám v sexuálnej poradni mali byť schopní vysvetliť a poradiť riešenie.

Sexuálne problémy po pôrode

Nemálo žien má po pôrode problémy. Často ich trápi napríklad povolené svalstvo v intímnych partiách, ale niekedy aj panický strach z ďalšieho otehotnenia.

Vaginizmus

Ženy, ktoré majú z akéhokoľvek dôvodu strach zo sexu, alebo cítia k sexu dokonca odpor, často trpia vaginizmom. Vaginizmus je porucha, ktorá má svoj pôvod hlboko v podvedomí. Žena trpiaci touto poruchou síce môže k sexu súhlasiť ale jej podvedomie sa jej snaží v pohlavnom styku zabrániť. Dôsledkom je silná kŕč svalov okolo vagíny, takže potom nemôže dôjsť k pohlavnému styku. V horšom prípade k kŕči dôjde až pri pohlavnom styku takže muž potom nie je schopný svoj penis z vagíny vytiahnuť. V takom prípade je nutné zavolať lekára, ktorý žene injekciou aplikuje látku povoľujúca kŕče. Druhou možnosťou je čakať aj niekoľko hodín až kŕč sama povolí.

Sexuálne problémy mladých ľudí

Problémy so sexom môžu mať aj ľudia, ktorí ešte sex nepraktizujú. Aj oni však majú veľa otázok týkajúcich sa intímneho života a preto sú aj im určené služby sexuálnej poradne.

Otázky sexuálnej orientácie

V sexuálnej poradni poradia aj ľuďom, ktorí si nie sú istí svojou sexuálnou orientáciou. A potom tiež tým, ktorí svoju odlišnú sexuálnu orientáciu poznajú ale majú problémy s tým, ako ju prijať, alebo je ich odlišná sexuálna orientácia príčinou problémov s ich rodinou a okolím.

Sexuálne poradňa

Sexuálne poradňu teda môžete navštíviť, nech vás trápi akýkoľvek problém týkajúci sa sexu. Alebo žiadny problém nemáte ale potrebujete len získať odpovede na vaše otázky. Aj vám v sexuálnej poradni pomôžu.

Sexuálne poradňa Praha - prvá návšteva


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Re: Sexuální poradna Praha - první návštěva

Anonym | 07.09.2012 21:46
při první schuzce požaduje sex je mu 58 mě 55 co jak se mam zachovat

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky