Sexuálne mýty - spoločný orgazmus a veľkosť penisu

Naša sexualita a sexuálne prežívanie sú pod neustálym mediálnym tlakom. Všade na nás číhajú zaručené návody na to, aká je najlepšia poloha, ako najlepšie dosiahneme orgazmus, ktoré potravinové doplnky mužom zaistí dostatočne tvrdú erekciu.


Ktorá afrodiziaká nám zaručene zvýšia sexuálnu túžbu. Navyše nám rôzne celebrity tvrdia, ako má sex vyzerať, ako ho máme prežívať a koľkokrát týždenne či denne sa máme sexuálnym rozkošiam oddávať.

Sexuálne mýty - spoločný orgazmus a veľkosť penisu

Niet divu, že sa mnoho z nás pozastaví nad tým, či to, ako svoj milostný život prežívame, je správne. A tiež nie je divu, že mnoho z nás sa po prečítaní rôznych novín či časopisov začne cítiť menejcenné a začne pochybovať o tom, že "to" robí správne.

Chcelo by sa mi povedať - "nenechajme si zamotávať hlavu"

Pre sexualitu neexistujú jednoduché návody, podobne ako neexistujú jednoduché návody na to, ako schudnúť, ako sa cítiť lepšie, ako riešiť konflikty alebo nebyť v depresii. Každý človek je originál, jedinečný. A tak to, čo mu v sexe robí dobre, musí hľadať.

Môže najprv spoznávať sám seba pri autoerotike - aké dotyky a na akých miestach mu spôsobujú potešenie alebo ho privedú k orgazmu. Potom môže tieto objavy prediskutovať so svojím partnerom - a tiež ďalšie nové objavovať -, a ak s tým on / ona súhlasí a neraní to niekoho ďalšieho, všetko je dovolené.

Pravý orgazmus: čo to je?

Nenechávajte sa zväzovať poznámkami, že - pre ženy - jedine vaginálny orgazmus je ten pravý alebo že - pre mužov - orgazmus dosiahnutý orálnym dráždením nie je to pravé. Akýkoľvek ženský alebo mužský orgazmus je dobrý, akokoľvek je dosiahnutý. Je mnoho žien, ktoré orgazmus nikdy nedosiahnu, no napriek tomu si môžu sex užívať.

Spoločný orgazmus? Málokedy

Podobný mýtus je aj spoločný orgazmus. Niekomu sa nepodarí nikdy, niekomu párkrát za život. Ale prečo sa tým trápiť? Je potrebný? Každý človek pred orgazmom je tak trochu "mimo" a sústredí sa výhradne na seba. Prežíva bezprostredne len svoje telesné pocity. Tým pádom príliš nevníma druhého partnera. A tiež mnohokrát každý z partnerov potrebuje na to, aby dosiahol orgazmu, niečo trochu iné. Jednému vyhovuje rýchly pohyb, druhému pomaly, jednému jedna poloha, druhému iná.

Nie je teda lepšie, keď je najprv uspokojený jeden partner - väčšinou to býva žena, lebo muži obvykle po orgazme stratia erekciu - a potom druhý partner? Sex sa potom skutočne stáva milovaním a vzájomnou intimitou, nielen telocvikom.

Sex nie je len súlož

Sex neznamená iba koitus - súlož -, teda penis zasunutý do pošvy. Sexuálne praktiky sú oveľa bohatšie. Ak sa sex redukuje iba na súlož, nielenže partneri prichádzajú o mnoho krásnych mimokoitálnych aktivít, ale tiež si môžu zadělávat na prípadné ťažkosti. Mnoho z mužských a ženských sexuálnych dysfunkcií - porucha erekcie, predčasná ejakulácia u mužov a anorgazmia a znížená sexuálna túžba u žien - začína práve neprimeraným očakávaním, predsudkami či presvedčeniami, že niečo musí byť iba a len tak, ako sme niekde čítali, napríklad že pri každom sexe musí byť penis v pošve, inak to nie je sex.

Sexuálne mýty - spoločný orgazmus a veľkosť penisu


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky