Sex po ránu je nezdravější!

Čudujete sa, ako kolega v práci môže denne prichádzať s úsmevom na tvári a za celý rok nebol ani raz chorý? Odpoveď hľadajte v jeho posteli. Tam možno totiž nájsť kľúč k úsmevu, pozitívnemu naladeniu, silné imunite a vitalite.


Ľudia, ktorí sa ráno venujú najskôr sexu, než vyskočí z postele, sú totiž najzdravšie a najpozitívnejšie

Ranná sex nielenže naštartuje mozog záplavou hormónov blaženosti, ale aj posilní imunitu a rozpumpuje srdce lepšie než šport. Ľudia majúci ráno sex sú podľa britskej štúdie výrazne zdravšie a šťastnejšie než tí, ktorí si po prebudení dajú len hrnček kávy a raňajkách. Ale ľudia prevádzkujúci sex hneď po ráne majú podľa výskumov tiež oveľa zdravšie vlasy, nechty a pokožku. "Kto má sex ráno, tomu sa uvoľní do tela oxytocín, hormón dobrej nálady a sociálnej pripútanosti, ktorý párom dopraje pocit lásky a prepojenie po celý deň," tvrdí doktorka Debby Herbenick z USA, ktorá štúdiu expertov z Belfastu komentovala.

Po rannom sexe sa nevylévají do krvi len hormóny, ale pribúda aj protilátok imunoglobulínu IgA. Sex navyše prospieva srdcu a cievam a znižuje riziko infarktu a mŕtvice. "Sex po ránu je rovnako zdravý, ako keď si zabeháte či sa prejdete na bicykli," dodáva Herbenick.

Sex po ránu je nezdravější!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky