Príležitostný sex bez záväzkov

Žiť v partnerskom vzťahu? Nie, ďakujem, je to príliš stresujúce. Taký je názor spústy mužov i žien v súčasnom svete. Na erotické zážitky však napriek tomu ani zďaleka nerezignujú! Naopak!


Novým hitom, ktorý sa presadzuje v mnohých krajinách západnej civilizácie, je príležitostný sex

Dobrovoľný pohlavný styk (nemecky Gelegenheitssex) kedykoľvek, kdekoľvek as kýmkoľvek, ako je libo - a bez následného pokánia. To je súčasný trend, uvádza na portáli leben.freenet.de nemecká novinárka a spisovateľka Astrid Vitsová. V dobe, keď svetu vládnu moderné elektronické technológie, žiadny problém. Veď internet ponúka nepreberné možnosti hľadať a nachádzať najrôznejšie erotické fantázie a vízie zbavené akýchkoľvek tabu. A s nimi aj ľudí, ktorí sú ochotní napĺňať ich v praxi.

Najdôležitejšie na tom je fakt, že títo muži a ženy sú pripravení venovať sa sexu s potešením bez akýchkoľvek zábran - a bez akýchkoľvek záväzkov.

Všetko je otvorené, všetko je možné

Už pri prvom virtuálnom kontakte prostredníctvom počítačov si dotyční ujasní, čo je konkrétne zaujíma. Či hľadajú priateľstvo, flirt, dobrodružstvo, alebo stretnutie, počas ktorého sa rovno pomilujú, bez toho by to pre nich znamenalo sebemenší povinnosť alebo prísľub do budúcna.

"Všetko je otvorené, všetko je možné," zdôrazňuje Astrid Vitsová

Zaujímavý na fenoméne "sexu bez záväzkov" je podľa nej fakt, že ženy vo veku okolo tridsiatky sú mu naklonené prinajmenšom rovnako ako muži. Ukázali to závery výskumu, ktorý uskutočnili odborníci americkej University of Illinois. "Dnešná žena totiž vie presne, čo chce aj ako to dosiahnuť. A je dosť múdra na to, aby od seba oddelila sex a lásku, bez toho aby toho ľutovala. Je to stav pred dvadsiatimi, tridsiatimi či štyridsiatimi rokmi nemysliteľný," píše Vitsová.

O rizikách, akými sú napríklad AIDS, HIV alebo pohlavné choroby, sa ale prekvapivo nespomína

V žiadnom prípade tu nemožno hovoriť o akejkoľvek stávke na trvalý vzťah. "Ak predsa len tajne hľadáte partnera či partnerku pre spoločný život, dajte od príležitostného sexu radšej ruky preč. Inak to totiž ľahko môže skočiť slzami," podotýka autorka článku.

Príležitostný sex bez záväzkov


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky