Predstieraná láska

Strašiak môže mať rôzne podoby. Niekto sa obáva starnutia, kedy už nebude toľko fyzicky zdatný, ale aj po stránke vzhľadovej bude čím ďalej menej atraktívne. Niekto sa bojí samoty, kedy bude sám v prázdnom byte, obklopený štyrmi stenami.


Samota je fajn. Byť aspoň na chvíľu sám, so svojimi myšlienkami, záľubami, a venovať sa len sebe, kto by si to neprial

Avšak samota sa skôr, alebo neskôr zaují. Samota nie je čerstvo upečený chlieb s voňavou, chrumkavou kôrkou, ktorý si s chuťou doprajeme deň, čo deň, a vždy na neho budeme mať chuť. Samotu si môžeme začať uvedomovať vo chvíli, keď nám odrastú deti, a opustí domov. Samota nás však môže dostihnúť oveľa skôr, nie až v zrelom veku, oveľa skôr, než vôbec ešte založíme rodinu. My sami sme totiž "deťmi", ktoré vzlietli, ale zatiaľ len poletujú, neusádzajú sa, pretože nenachádza toho pravého partnera pre spoločný život. A tak buď len tak prelietavajú z "kvety na kvety", ako motýle, či sadneme na kvetinku, ale ono usadnutí už môže byť z únavy, strachu z tejto samoty, aj keď kvetinka nie je tou pravou, vyvolenú.

Vrabec v hrsti - holub na streche

Samota, respektíve vyhnutie sa samoty môže tak trochu súvisieť s vypočítavosťou, falšom, neúprimnosťou. Určite poznáte príslovie, že je lepšie vrabec v hrsti, ako holub na streche. Na každej takejto porekadlá sa môžeme pozerať z rôznych uhlov, vnímať ho rôznymi pohľadmi. V tomto prípade môžeme príslovie vztiahnuť na žitie s náprotivkom, ktorý nám síce po všetkých smeroch nevyhovuje, ale pretože nemôžeme nájsť nikoho vhodnejšieho, tak s ním sme, aby sme neboli sami. A potom je však otázkou, či je tento stav konečný, alebo si súčasného partnera ponecháme na tak dlhú dobu, kým nenájdeme tú pravú osobu. Trochu vypočítavej, nezdá sa Vám? Medzi nami však môže byť takýchto vypočítavých jedincov pomerne veľa. Trebárs práve Vaši kamaráti, priatelia, kolegovia z práce, pri ktorých si myslíte, že majú pravú lásku, majú s láskou naopak problémy. Niekto môže byť dobrým, až výborným "hercom". Na niekom je naopak spoznať, ako zmýšľa, kam smeruje, aké má plány.

Koniec dobrý, všetko dobré

Samozrejme, nemusí ani dôjsť na prípadné "lámanie chleba". Môžeme tiež jedného dňa nazna, že náprotivok, s ktorým teraz sme, s ktorým žijeme, sme vlastne šťastní, a vo svojej podstate sme mali šťastie, že sme ho / ju stretli. Lenže také "čakanie na lásku" môže byť pre druhú stranu značne frustrujúce, vyčerpávajúce. Ak totiž spolu len dva jedinci chodia, žijú, ale inak moc budúcnosť neplánujú, či už z akéhokoľvek dôvodu, je len otázkou času, kedy jeden z nich "praští do stola", a bude chcieť počuť jasný verdikt buď, alebo. K tomuto praštěná môže dôjsť za rok, päť rokov, desať rokov. Dĺžka doby je úplne individuálne, kedy záleží na momentálnom rozpoložení, danej situácii, povahe dotknutého, miere trpezlivosti apod Takže jedného krásneho dňa je potrebné vziať rovnako rozum do hrsti, a pozrieť sa na súčasnú situáciu "triezvym pohľadom". Z nezáväzného vzťahu, kamarátstvo, chodenie, či ako tomu chcete hovoriť, či hovoríte, nakoniec môže rozkvitnúť tá pravá láska, tá pravá kvetinka, ku ktorej privoniate, a jej vôňa Vás omámi, očarí.

Čakanie na lásku

Láska nemusí prísť dnes, zajtra, ani pozajtra. Sama láska nemusí de facto prísť nikdy, nemá totiž "nožičky", vďaka ktorým by sa k Vám dostala, zaklopala na dvere, a zabývala sa u Vás. Láske treba ísť naproti. Ste to Vy, kto môžete dať láske "nohy", priviesť ju k Vám domov, a tam sa o ňu starať, starať sa o ňu, hýčkať ju. Neurobíte ak prvý krok, potom môže byť Váš domov bez tej lásky, na ktorú čakáte. Neurobíte ak prvý krok, ktorý by však súčasne ani nemal byť posledný, potom môžete bývať so samotou, ktorá Vám zrovna moc dobrú spoločníčkou nebude. Bude síce tichá, nebude odvrávať, ale ticho niekedy až bolí. Natoľko, že sa Vám možno bude chcieť kričať. Čakanie na lásku je krásne, ale je oveľa lepšie si obuť topánky, ísť von, mať o čo i otvorené, rovnako tak ako srdce a dovoliť jej, aby k Vám našla cestu, cestu k Vášmu srdcu.

Samota ťaží

Ako môže niečo, čo nemožno uchopiť, zvážiť, objať a pod, ťažiť? Samota nás však môže nielen ťažiť, samota na nás môže doslova padať. Je to rovnaké, ako s vyššie spomínaným tichom. Ak je ho príliš, potom ticho prestáva byť tichom, naopak na nás kričí zo všetkých strán. Je to tak ohlušujúci krik, že sa nám vryje do hlavy, a nechce ísť preč. A so samotou je to podobné.

Predstieranie lásky miesto samoty

Máte to šťastie, že nie ste sami? Skutočne si však užívate prítomnosti druhej osoby? Ste so svojím náprotivkom z lásky, alebo už len zo zvyku? Či ste s druhým, pretože nechcete prichádzať domov a vedieť, že tam na Vás nikto nečaká? Iný dôvod v tom nie je? Potom, preženieme ak to, si môžete zaobstarať "domáceho maznáčika", ktorý na Vás bude čakať, kedy s Vaším príchodom bude veselo štekať a vrtieť chvostíkom. Je možné, že Váš náprotivok nespozná, že len záujem, lásku predstierate, možno, že však áno. Potom ste však vo vzťahu nespokojnými, nešťastnými oba dva. Takéto spolužitie Vás teší?

Miesto predstierané lásky kamarátstvo

Nie je na tom nič zlé, ak si sami priznáte, a poťažmo aj náprotivku, že ho máte radi, ale zamilovaní nie ste. Nemusí to byť ešte dôvod k rozchodu. Vďaka priznanie sa môže medzi Vami prečistiť vzduch, ktorý možno už začal hustnúť, ale nebol pomenovaný. Možno, že z predstierané lásky sa vyvinie krásne priateľstvo, kamarátstvo, ktoré je mnohokrát cennejšie a vypĺňajúci, než akoby láska. A kto vie, z kamarátstva sa potom môže zrodiť, alebo opätovne oživiť láska. Dvere sú od toho, aby sa otvorili. Je tak na Vás, je pootvoriť, či plne otvoriť. Len pozor, aby nedošlo k ich zatvorenie, respektíve uzamknutie. Toho môže docieliť, ak spomínané priznanie zle načasuje, zle podáte, alebo nebude náprotivok toho istého názoru. Síce sa traduje, že pravda zvíťazí nad klamstvom, ale tiež môžeme použiť príslovie mlčať zlato. V rozprávke však nežijeme, ale v reálnom svete.

Samota v dvoch

Samota však paradoxne nemusí byť zákonite spojená len s tým, že sme, žijeme sami bez životného partnera. Samotu aj niektorí z nás môžu prežívať, aj keď s niekým sú, bývajú. Samota sa do vzťahu môže vkrádať pozvoľna, bez toho aby sme to tušili. Samota však môže byť našou súčasťou už na začiatku nášho vzťahu s kolegom. Samota je v tomto prípade prezlečenou šedí, nudou, stereotypom. Ako spoznáte, že práve Váš vzťah je ohrozený samotou, či už samote podľahol? Je to pomerne jednoduché. Žijete spolu, alebo len vedľa seba? Podľa tohto ukazovateľa môžete spoznať, ako si na tom Váš vzťah stojí.

Ochranná bublina okolo Vás - zbavte sa jej

To, že ste dvaja, ešte neznamená, že ste skutočne dva, že nežijete každý vo svojej separátny "bubline", do ktorej druhého zámerne, alebo nevedomky nepustíte. S bublinou môžete ísť do vzťahu, alebo na nej "usilovne" pracovať počas spoločného spolužitia. Bubliny sa môžete zbaviť, prasknúť ju, ak budete mať nielen silu, ale aj odhodlanie a chuť niečo zmeniť. Sami sa potom môžete rozhodnúť, či prasknutie bubliny bude pozvoľné, tj skôr pôjde o upustení, alebo do toho pôjdete rázne. V každom prípade sa po zbavení bubliny budete môcť tešiť zo znovunájdenie vzťahu, ktorý Vás môže oveľa viac tešiť.

Predstieraná láska


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky