Pomoc, môj chlap je romantik!

Vždy som si o sebe myslela, že som celkom romantická. A že teda budem jedine rada, keď aj môj priateľ bude podobne založený. Lenže je to úplne naopak - ma táto jeho vlastnosť čím ďalej viac štve!


V puberte som písala zamilované básničky

Na vysokej plakala pri dojemných filmov, západ slnka nad morom ma roznežní kedykoľvek a kytice červených ruží ma rozhodne poteší. A u muža by som uvítala podobné naladenie - teda že sa mi aspoň raz za život tú báseň napíše, nejako so mnou pretrpí Bridget Jonesovú, na západ slnka sa tiež rád pozrie a kyticu mi donesie aspon na výročie. Viac nepotrebujem - a ani nečakám. Môj priateľ Jakub je však úplný extrém! Jeho duša je tak romantická, až niekedy premýšľam, kto v našom vzťahu je vlastne chlap a kto ženská. Jednu dobu som dokonca premýšľala, či snáď nakoniec nie je gay.

Začalo to už naším zoznámením

Boli sme s partiou kamarátov v bare a Jakub so svojimi priateľmi sedel pri vedľajšom stole. Pokukovali sme po sebe tak dlho, až bolo jasné, že s tým musíme niečo urobiť. Presadol som si teda na bar, a presne ako som čakala, za chvíľu si "náhodou" prišiel pre pitie. Na vysokých stoličkách sme potom presedeli celý večer. Okolo polnoci prišiel do lokálu taký ten pán s ružami a márne sa snažil nejakú udať. Jakubovi však zasvietili oči, spýtal sa ma, koľko mi je rokov, a potom mi kúpil presne dvadsaťtri ruží. Tak sme sa dali dokopy.

Teraz sme spolu niečo málo cez rok

A to, čo mi na začiatku imponovalo, mi pomaly, ale isto začína liezť na nervy. Jakub je totiž veľmi pozorný poslucháč ao čomkoľvek aj úplne nevinne prehodíme, že to mám rada, toho sa chytí a danou vecou ma úplne zahltí. Na každej rande treba chodí s kvetinou. A keď hovorím každej, znamená to treba trikrát štyrikrát týždenne. Vždy prinesie ružu, pretože sa mi páči. Výnimočne, keď nestihne návštevu kvetinárstva, mi aspoň natrhá sedmokrásky na trávniku.

Rovnako tak mi na každej rande prinesie nejaký darček

Zvyčajne je to moja obľúbená čokoláda, plod manga (zmienila som sa kedysi, že mi chutí), niekedy ale aj drahšie darčeky ako náhrdelník. Avšak občas dostanem potrebné miniknížečku zamilovaných básní či citátov. Obdeň mi nejakú báseň napíše Jakub sám. So železnou pravidelnosťou mi odovzdáva obálku a svieti mu pri tom oči ako malému chlapcovi. A ja sa železnou pravidelnosťou vzdychám hraným nadšením nad známosti nádchy typu "tvoje oči sú tak krásne, že celý svet žasne".

Hovoríte si, na čo si vlastne sťažujte?

Lenže skúste po roku prejavovať stále rovnakú radosť a nadšenie nad každou ruží, každú čokoládou, každú básničkou. To jednoducho nejde! Väčšinou sa zmôžem už len na prosté "ďakujem, to si hodný", ale to môjmu priateľovi pripadá málo. Čím viac sa snaží, tým nadšenejší reakciu odo mňa očakáva, ale na mňa jeho romantická gestá pôsobia presne opačne.

Ale zo všetkého najhoršie je frekvencia Jakub nám vyznanie lásky

Každá holka chce samozrejme počuť, že ju ten jej miluje. Musí to však hovoriť vo chvíľach, kedy sa to hodí, a nepreháňať to - inak si tých slov prestanete vážiť. Od Jakuba počujem "milujem ťa" snáď dvadsaťkrát denne, pri najrôznejších príležitostiach. Je to pre mňa už takmer rovnaká frázy, ako keby sa ma spýtal "Ako sa máš?". On bohužiaľ očakáva, že na každej jeho vyznanie odpoviem rovnakou mincou, lenže to ja proste nedokážem.

Skúšala som si s ním o tom porozprávať. Na mojej opatrné návrhy, nech mi nenosia toľko darčekov as láskyplnými slovami trochu šetrí, ale reagoval ako býk na červený handru. Nemôže pochopiť, ako by som mohla romantická gestá a vyznania odmietať. Hneď ma osočil, že ho asi nemilujem, ak o také veci nestojím. A tak som to vzdala.

Občas si pripadám dosť previnilo

Že si naozaj nedokážem vážiť toho, ako ma má rád, a že mu to nedokážem oplácať rovnako. Kuba zo všetkých romantických vecí, čo sú vo vzťahu tak pekné, pretože nie sú samozrejmosťou, urobil obyčajnú rutinu. Ak som bola predtým dosť romantická, tak on zo mňa urobil pravý opak. A čím ďalej, tým viac premýšľam, ako dlho to takto ešte vydržím.

Pomoc, môj chlap je romantik!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky