Otcovia po rozvode zbohatnú, matky schudobnie

Príjmy mužov a žien sa po rozvode väčšinou zmení. Avšak rozdiely nie sú medzi pohlaviami tak viditeľné, keď sa rozvádzajú bezdetné páry, ako keď sa rozvádzajú rodičia......


Potom väčšinou otcovia na rozvode zarobia a matky si pohorší

Deti sú totiž najčastejšie zverené do ich starostlivosti a mužom sú vymerané "iba" alimenty. "Rozdiely medzi oboma pohlaviami sú drsné. Ale nie je to moc vec pohlavia, skôr je to vec rodičovská. Kľúčový rozdiel nie je medzi mužmi a ženami vo všeobecnosti, ale medzi otcami a matkami, "tvrdí profesor Stephen Jenkins z University of Essex, ktorý analyzoval údaje z piatich celoeurópskych štúdií z rokov 1991 až 2004. "Percentuálna zmena príjmu ženy je menšia, keď pracovali pred rozvodom a pracujú aj po ňom. Vplyv zmeny finančnej pozície ženy je tiež menšia, keď začnú po rozvode pracovať. A pozitívny vplyv na finančnú situáciu ženy má tiež to, keď sa znova vydá. Hoci je to vplyv malý, "vysvetľuje Jenkins.

Páni, hoci si veľakrát sťažujú na výške alimentov, vychádzajú z rozvodu finančne oveľa lepšie

Iba muži, ktorí majú deti s bývalou partnerkou a zaobstará si viac ako jedno dieťa s novou partnerkou, sú na tom finančne horšie. "Jedinou možnosťou, ako porovnať ich šance na tejto hracej ploche je, že urobíme mužov a ženy skutočne rovnoprávnejšie vzhľadom na roly v rodine a na pracovný trh," tvrdí profesor Jenkins.

Otcovia po rozvode zbohatnú, matky schudobnie


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky