Nevera - prečo sme neverní?

Nevera, strašiak každého zväzku, ktorý môže vzťahu dodať novú šťavu, ale tiež môže znamenať jeho koniec. Čo vlastne vedie mužské a ženské pohlavie k nevere? Je to snáď nuda, odcudzenie sa jeden druhému, túžba po zmene, odplata?


Je veľmi jednoduché niekoho len tak odsúdiť. Vždy je potrebné sa na konkrétny problém pozrieť z viacerých strán, a to aj na neveru. Či už je neverný muž, alebo žena, vinníkom nemusí byť len dotyčný neverný jedinec. Mnohokrát sa za neverou ukrývajú dlhodobé problémy, nedorozumenia, absencia komunikácie, koniec starostlivosti o seba ai

Muži - čo ich vedie k nevere

Ak sa pozrieme najprv na muža, čo ich ženie do náručia inej dievčatá, ženy, než do tej, ktorá na neho čaká doma? A tu je už prvý dôvod. Čo keď si muž myslí, je o tom presvedčený, že ho doma vlastne žiadna otvorená náruč nečaká? Ako pribúda "všedných dní", a ubúda dní s novými zážitkami, podnety, môže vzťah vychladnúť, zovšednieť, stratiť čaro príťažlivosti, jedinečnosti. Z postupného radostného privítania sa jedného dňa stane len privítanie "na pol úst", kedy len, čo muž príde domov, žena na neho "zašteká", kde bol tak dlho, alebo či kúpil to, či ono a po.


Milenka nemusí byť zákonite mladá a sexi

A tu sa pomaly dostávame k faktu, že muži, ktorí sú neverní, si zámerne nevyhľadávajú vyložene reprezentatívny, sexy a mladé dievčatá, ženy. Ostatne, nejedna podvedená žena, ktorá uzrie svojho muža s inou dievčaťom, ženou v objatí, sa čuduje, čo na tej druhej vlastne vidí. Nevera môže byť cielená, premyslená, alebo vyplynie z určitej situácie. V prípade druhom muži vyhľadávajú spriaznenú dušu, ktorú doma nemajú. A to, čo možno spočiatku vyzerá, ako obyčajné priateľstvo, môže prerásť v milenecký vzťah. A tak milenka nemusí mnohokrát oplývať krásnym vzhľadom, ale krásou svojho vnútra.

Manželstvo a partnerstvo

Prečo sa rad mužov neženia a nechce ženiť? Jedným dôvodom je obava zo straty ich slobody. Muži sú presvedčení, že už nebudú môcť "voľne dýchať", čakajú ich príkazy, zákazy, robenie ústupkov. Partnerstvo, manželstvo však je o kompromisoch a vzájomnej ústretovosti. Muž, ktorý vstúpi do zväzku, manželstvo, sa môže spočiatku tešiť z harmonického vzťahu. Tým, ako však bude ubiehať deň za dňom, pribudnú problémy, starosti, môže skutočne dôjsť k zníženiu času na zábavu, koníčky apod A tak muž začne vyhľadávať opätovnú voľnosť, a to aspoň na pár momentov, hodín, aby sa cítil zase voľný ako vták, kedy to bude on, kto bude určovať, čo môže.

Vychladnutí vzťahu

Nikto snáď nemôže čakať, že bude zažívať každý deň vzrušujúce momenty, ktoré doteraz nezažil. Nikto snáď nemôže čakať, že po náročných pracovných dňoch, kedy je človek unavený, vystresovaný, nemá chuť na sexuálne radovánky. A nikto snáď ani nemôže čakať, že sexuálny apetít bude stále rovnaký, vášnivý, divoký, nespútaný, ako na začiatku vzťahu. Lenže, pocit prázdnoty, sexuálneho neuspokojenia, všedných dní, ktorých pribúda, ako ubúda, sa prejaví v abstinencii. Abstinenciu v podobe vzrušenie. A pretože nie je možné zabezpečiť, aby sme sa nestřetávali s opačnými pohlaviami, potom je len otázkou času, kedy takto "vyprahnutý" muž nezačne túžiť po novom vzrušujúcom zážitku, či už potrebné sa úplne neznámou dievčinou, ženou, či kolegyňou z práce, kamarátkou ai

Potreba obdivu

Každý z nás starne, a to nielen po fyzickej stránke. Žiť s pocitom, že už muža v ich živote nečaká nič nové, vzrušujúce, môže byť aj zničujúce. A ak je ich nežný náprotivok len "nežným pohlavím", ale v skutočnosti o seba už moc nedbá, nie je ani moc vľúdny, potom sa môžu cítiť stratení. Z obavy, že ďalšie roky sú pre nich "pripravené" len stereotypné dni, si môžu nájsť na dodanie šťavy, ale tiež pre dokázanie si, že rozhodne ešte nepatrí do starého železa, mladú dievčinu, ženu, ktorá ich bude "obdivovať".

Nevera za neveru

Vo vzťahu môže prvý s neverou "prísť" dievča, žena. Na jednej strane je potom ten, kto je neverný, na druhej ten, kto je podvedený. A každý sa k nevere stavia a postaví inak. Niekto ju za účelom zachovania vzťahu, pokoja, prehliada, iný sa cez ňu nedostane, a vzťah ukončí, ďalšie sa pomstí, a oplatí rovnakou mierou. A tak muži môžu byť neverní iz dôvodu pomsty, kedy sa sami ocitli v úlohe podvádzaného.

Ženy - čo ich vedie k nevere

A to sa už dostávame k dôvodom, ktoré vedú ženy k nevere, prežívanie romantických chvíľ s niekým iným, než s tým, kto na nich doma čaká. Kým však poväčšinou muži vyhľadávajú opačné pohlavie len pre určitú potechu, ženy dávajú do iného vzťahu prevažne city, nielen "telo". Ženy tak často očakávajú od úletu oveľa viac než len krátkodobé povyrazenie. Hľadajú v ňom aj možnosť nového začiatku. O to bolestivejšie potom pre nich býva "precitnutie" z poblúznenie, kedy utrpí "ranu" v podobe rozchodu s milencom, či už slobodným, alebo ženatým.

Vplyv veku na neveru

Tiež u nežného pohlavia môžeme zaznamenať odlišnú potrebu iného vzťahu v závislosti na ich veku. Tiež ony sa môžu v zrelom veku ocitať na prahu zúfalstva, že je už nič pekného, ​​vzrušujúceho nečaká. Potom je však aj nevera žien približne do 30. roku ich veku, kedy hľadajú toho pravého princa, aj keď doma už muža majú. Akonáhle sa žena tzv usadí, dostane sa do kolotoča pracovných povinností, kedy potom nasleduje ďalšie kolotoč všednosti spočívajúce vo starosť o domácnosť, varenie, upratovanie, nie je divu, že sníva o lepšom spôsobe života, ktorý nie je toľko fádny, ubíjajúce. Stereotyp je tak dôvodom k nevere ako zo strany mužov, tak ženy.

Absencia prejavovanie citov

Ktorá dievča, žena sa nepýta svojho náprotivku, či sa mu páči, miluje ju a pod Lenže tým, ako častejšie padajú tieto otázky, sa stávajú odpovede stereotypné. A ak žena od svojho partnera necíti jeho lásku k nej, potom si začne zúfať, ako je jej život prázdny, nenaplnený, len sa pozostávajúci z plnenia povinností a úloh. Stav zamilovanosti však vždy raz skončí. Lenže je tak opojný, žiadaný, krásny. Žena si tak môže hovoriť, keby aspoň raz ešte mohla pocítiť ono túžobné mravčenie, svoj zrýchlený dych, keď ju príde sms, či e-mail, keď sa zíde s milovanou osobou. Túžba je potom mnohokrát silnejšia ako zdravý rozum.

Nevyhovujúce sex

Na vyššie uvedené v podstate môže nadväzovať aj nespokojnosť po intímnej stránke. To sa však môže týkať ako mužov, tak ženy. Či už miera frekvencie, alebo samotný sex, nemusí dotyčnému partnerovi stačiť, vyhovovať. Napriek tomu je však inak vo zväzku spokojný, a nechce ho rozbiť. A tak sa buď ponúka sebauspokojovanie, alebo možnosť sexuálneho dobrodružstva mimo partnerskú, manželskú lôžku.

Nevera muža a ženy

A v čom sa vlastne líši nevera muža, od nevery ženy? V oboch prípadoch môže ísť o nenaplnené city, pocity samoty, prázdnoty, obavy z ujíždějícího vlaku, dokazovanie si svojej vlastnej "moci". Lenže nevera muža nemusí byť pre samotný vzťah toľko zničujúce, ako nevera ženy, ktorá je schopná ísť do nového "zväzku" po hlave, tj opustiť aj dlhodobého partnera, manžela. Aj muži však majú city, nielen ženy. Predsa však len máloktorý muž by kvôli milenke opustil rodinu, spálil za sebou mosty.

Nevera - prečo sme neverní?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky