Nemáte orgazmus? Stačí vedieť, ako na to!

Ako ukazujú výskumy sexuológov v krajine našich západných susedov, len jedna z troch Nemek prežíva pri sexe orgazmus. Pritom mnohí muži naivne veria, že svoju partnerku privádzajú pri milostnom styku k extáze, a často aj opakovane.


Skutočnosť je však omnoho prozaickejšia.

Zhusta je na vine faktická neznalosť mužov, ako si majú pred pohlavným stykom a pri ňom správne počínať. Často je však príčina na strane žien, ktoré jednoducho nevedia, akým spôsobom by si mali nechať erotické zóny stimulovať, píše na serveri cosmopolitan.de Sabine Ehgoetz, renomovaná novinárka zaoberajúca sa tematikou ženského života a erotiky. A potom, aby nezranili mužské ego, ženy radšej v spálni predstierajú silný orgazmus. Alebo sa medzi partnermi o tejto téme jednoducho nehovorí.

Podľa Ehgoetz takmer každá žena, pokiaľ netrpí zdravotnými problémami, môže dospieť k orgazmu

A aj keď niektorí odborníci doteraz stále spochybňujú takzvaný G-bod (prvýkrát ho zmienil nemecký gynekológ Dr Ernst Grafenberg v roku 1950 ako nervovú pleteň vo vagíne), mnohé ženy si jeho existenciu už vyskúšali samy na sebe. G-bod popísaný v roku 1982 v knihe The G-Spot and Other Discoveries about Human Sexuality sa nachádza na prednej stene vagíny medzi lonovou kosťou a maternicou, asi štyri centimetre hlboko. Jeho veľkosť je u každej ženy rozdielna, a preto niektoré majú problém nájsť ho.

Rad žien cíti zo začiatku stimulácie G-budem potrebu močiť. A práve tento pocit signalizuje, že bod bol správne nahmátnut. A ak už sa to žene naozaj nepodarí, je tu ešte druhá cesta k vyvolaniu slasti. Istotou u zdravých žien je stimulácia klitorisu (klitorisu), tvrdí Ehgoetz.

Pri hľadaní G-bodu radia odborníci nasledujúci postup:

  • Veriť, že existuje.
  • Nehanbiť sa a hľadať ho - sama aj s partnerom.
  • Nepodceňovať milostnú predohru.
  • Nájsť pri sexe najvhodnejšiu polohu, najlepšie je - žena na chrbte, muž kľačiaci medzi jej nohami.
  • Pri hľadaní používať prsty, ako ona, tak partner.
  • Vzájomne pritom komunikovať.
  • Jemne tlačiť, zrýchľovať, alebo spomaľovať stimuláciu tak, ako to žene prináša slasť.
  • Naučiť sa rozumieť "reči vlastného tela".

Nemáte orgazmus? Stačí vedieť, ako na to!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky