Našla som v počítači Priateľov denník. A som v šoku!

Až donedávna som mala pocit, že žijem vo skvelom vzťahu s úžasným chlapom, v ktorom až na drobnosti, ktoré sú obvyklé, nie je žiadny mráčik. Myslela som si, že ma Roman miluje tak ako ja jeho a nič mu nechýba.


Aspoň sa tak vždy správal a v rovnakom duchu aj hovoril. Pred štrnástimi dňami som ale v jeho počítači našla denník, ktorý si píše, a zistila, že žijem v jednej veľkej lži. A teraz neviem čo ďalej.

S Romanom chodím tri roky

Zoznámili sme sa na jednej pražskej študentskej diskotéke. Ja som bola vtedy vyľakaní prváčka, ktorá čerstvo prišla do Prahy, a on o päť rokov starší, už v poslednom ročníku. Zo začiatku som z nášho vzťahu mala dosť obavy, pretože ja pochádzam z pomerne skromné ​​rodiny, zatiaľ čo on skôr z veľmi nadštandardných pomerov. Ale po pár mesiacoch určitého vyjasňovanie sme naše dva svety prepojili k obojstrannej spokojnosti a bolo nám skvele.

Prvý rok a pol som bývala na internáte a Roman vo svojom byte

Ktorý dostal od rodičov. Nechceli sme nič uponáhľať a potreboval pokoj na dokončenie školy a potom na rozjazd vlastného podnikania, ktoré si naplánoval. Neskôr mi ale sám ponúkol, nech sa k nemu presťahujem, a spolužitie nám obom vyhovovalo. Romana jeho firma veľa zaneprázdňovala, a tak spoločné bývanie bolo istotou, že sa denne uvidíme, pretože inak by sa nám to asi nedarilo. A ja som mala oproti koľaji dosť pokoja a súkromia na prípravu do školy aj prekladanie, ktorým som si privyrábala.

A tak som sa dostala aj k tomu denníku

Romanov počítač využívam bežne, vždy ma na ňom nechával bez obáv pracovať, aj keď nebol doma. Ten deň som sa chystala dokončiť preklad pre jednu realitnú kanceláriu, prácu som mala v počítači uloženú pod názvom Reality. Ako som prechádzala položky, v naposledy otvorených bola aj jedna menom Security, na ktorú som omylom klikla, zrejme kvôli podobnému názvu. A nestačila som sa diviť!

Najskôr som myslela

Že ide o nejaký vtip, ale ako som sa začítala ďalej, postupne mi dochádzalo, že ide o Romanov denník! Teda nie denník v tom pravom slova zmysle, kedy si deň čo deň zapisujete všetko, čo ste robili, svoje pocity a podobne. Boli to zápisky z jeho milostných dobrodružstiev - a ako sa z dát ukázalo, rozhodne išlo o poznámky veľmi aktuálna. Asi 50stránkový dokument začínal v dobe zhruba pol roka predtým, než sme sa zoznámili. Rýchlo som rolovala dole - posledný zápis bol z predošlého dňa!

"Sex s Alenou

U nej ako vždy, rýchlovka na stojáka, super to bolo. Chcel som druhý bicykel, ale vyhnala ma, že sa ten jej skoro vráti. Na ďalšom sme sa zatiaľ nedohodli. Strašne ma vzrušujte tie jej prsia ... "stálo v ňom. Text pokračoval farebným podrobným popisom toho, čo spolu robili, za pomoci spústy vulgárnych slov.

Dielom v šoku, ale aj dielom fascinovane som náhodne klikali textom a čítala ďalej. Nevedela som, či sa viac rúcať z toho, že ma môj priateľ celé roky podvádza s plejádou mileniek, alebo z toho, čo s nimi robí a ako to popisuje. Doteraz som totiž Romana mala za normálneho, hlúpo povedané slušného chlapa, ktorý má v posteli rovnako tak normálne potreby. Tu sa ale ukazovalo, že v skutočnosti je dosť perverzné, ak nie priamo úchylný.

Popisoval treba, ako to robil s babou

Ktorá sa zámerne niekoľko dní nemýli, alebo ako s inou na seba navzájom močili. Robilo sa mi zle. Tých mien bolo na desiatky, niektoré sa opakovala často, iné boli len raz či dvakrát, niektoré ženy mal označené číslom alebo prezývkou. Došlo aj na sex v troch, chodil taky do bordelov az jedného záhadného zápisu to vyzeralo, že snáď skúšal aj sex s mužom.

Dokument som nakoniec ani nečítala celý, nešlo to. Len som celé popoludnie sedela a pozerala pred seba a snažila sa spamätať. Potom som začala systematicky prehľadávať Romanov počítač, bez ohľadu na to, či to zistí, alebo nie, som sa hrabala vo všetkých zložkách, na ktoré som narazila, ale nič ďalšieho podozrivého som nenašla.

Súbor Security mal uložený úplne nenápadne medzi stovkami ďalších položiek

A keby ho neotváral deň predtým a ja nehľadala podobný názov, asi by som na neho nikdy neprišla. Ale zároveň mi začalo vŕtať hlavou - copak by si niekto normálny tohle zapisoval? A ak áno, prečo by si taký súbor nezabezpečil tak, aby som ho nenašla? Na druhú stranu, prečo by si niekto toto vymýšľal? Ako pokus o literárne dielo by to bolo veľa chabé, nebolo to často napísané ani vo vetách, len v poznámkach, a iný dôvod vzniku takejto fikcie ma nenapadal.

Keď Roman večer prišiel domov, bol úplne rovnaký ako inokedy, ale ja sa na neho začala pozerať inak

Stále som ho skúmavo pozorovala a hovorila si, či by ten chlapec, ktorého vidím, bol schopný toho, čo som si prečítala. Vôbec mi to nešlo dokopy, ale zároveň, keď sme večer išli spať a on sa chystal so mnou milovať, odmietla som ho. Pred očami som mala všetky tie riadky a ich obsah som videla úplne naživo av tú chvíľu som si nedokázala predstaviť, že by na mňa siahol.

Je to štrnásť dní a ešte sme sa nemilovali

Vyhovárajú sa na únavu, školu, alebo radšej idem skoro spať, ale Romanovi už je to divné, pretože toto u mňa nepozná. Je mi jasné, že čo najskôr mu musím povedať, čo som našla, a zistiť pravdu. Ale strašne sa toho bojím. Chcem vedieť, ako to je, lenže predstava, že taký naozaj je, by ma snáď zabila.

Našla som v počítači Priateľov denník. A som v šoku!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky