Najlepšia kamarátka ma zradila. Zviedla mi ocka!

Myslela som si, že keď ma zradí muž, ktorého milujem, nič nemôže bolieť viac. Zažila som to už dvakrát a zakaždým som mala pocit, že mi snáď pukne srdce. Lenže lásku môže človek stretnúť znovu - a na predchádzajúcu krivdu zabudnúť.


Najlepšieho priateľa máte ale len jedného. A ak zradí ten, už to nikdy nepřebolí.

Najlepšia kamarátka ma zradila. Zviedla mi ocka!

Jarka bola mojou spriaznenou dušou odjakživa - ako by nie, keď sa poznáme už od jaslí. Spoločne sme absolvovali aj škôlku, potom základnú školu, gymnázium a až potom sa naše cesty na čas rozdelili. Ja nastúpila rovno do práce, Jarka odišla do Anglicka zbierať skúsenosti a zážitky ako au-pair.

Počas tých rokov spoločného putovania životom sme boli v podstate nerozlučná dvojka, až sa nám kvôli tomu občas niekto smial, že sme siamské dvojčatá. Zverovali sme si úplne všetko, na sebe sme sa dokonca učili bozkávať. Navzájom sme si radili vo vzťahoch, utešovali sa, keď to nevyšlo. "Chlap ťa môže zradiť, ale kamarátka nikdy!" Bolo naše heslo. Aj keď sa občas objavila nejaká hádka - väčšinou samozrejme kvôli hlúposti - na naše krédo sme nikdy nezabudli a uzmierili sa obvykle ešte v ten deň.

Jarka vydržala v Anglicku skoro roky

Z jej návratu som mala ohromnú radosť. Chýbala mi ako nikto. Prišla zrovna v čase, keď som bola pár týždňov po rozchode, a jej prítomnosť mi zas vliala optimizmus do žíl. "Neboj, ja ťa z tých depresií dostanem," sľubovala a ťahala ma na diskotéky, do kina, na výlety aj za športom.

O mňa jej vlastne vôbec nešlo

Často som sa nestačila čudovať, kde sa v nej tá energia berie. Možno to ale bolo tým, že mala celkom našetrené a rozhodla sa, že si dopraje pár mesiacov pauzu a bude si len užívať. To ja som bola zapražená v rodinnej záhradníckej firme a často drela od rána do večera. Robila som to rada, ostatne som tam pomáhala už počas strednej školy, a svojím spôsobom to bola aj porozchodová terapia. Jarka si zvykla za mnou každý deň zájsť, zvyčajne ma vytiahla na obed alebo popoludní rovno za nejakou aktivitou. Zakaždým si porozprávala aj s mojimi rodičmi. Ostatne ju poznali odmala, bola pre nich skoro ako druhá dcéra, povedala raz mama.

Bohužiaľ ani ona, ani ja sme nemohli tušiť

Že Jarka si k našej rodine vytvára naozaj silnú väzbu, ale rozhodne nie v zmysle ďalšej dcéry. A ja som bola blbá, že som si vôbec nevšímali varovných príznakov: Že za mnou do práce chodí čím ďalej tým viac vyfiknutá, aj keď ideme potom treba do fitnesscentra. Že v záhradníctve trávi viac času hovory s mojím otcom ako so mnou. Že sa v poslednej dobe objavuje čím ďalej viac u nás doma a je potom skoro nemožné ju dostať von.
Myslím, že moja mama tak slepá nebola. Ale vo svojom veku si asi hovorila, že je to len flirt mladé dievčatá, a skutočné nebezpečenstvo v ňom nevidela. Keby áno, určite by zasiahla, kým bol ešte čas - ak nejaký bol.

Zviedla mi ocka

A tak nakoniec došlo k tomu, k čomu dôjsť zrejme muselo. Dodnes neviem, či bola Jarka tak hlúpa, alebo chcela, aby som ich videla. Povedala by som ale, že skôr to druhé. Inak by si ku zvedenie môjho otca ťažko vybrala kanceláriu v našej firme, z ktorej som si len odskočila na obed. Stála som vtedy vo dverách ako obarená a neverila svojim očiam. Jarka sedela na stole a od pása hore nemala nič - teda okrem hlavy môjho otca strčenými medzi jej prsia.

Taška s jedlom, ktorú som držala v náručí, mi spadla na zem, a až vtedy si ma všimli

Otec vyskočil červený ako rak a začal niečo koktať. Jarka ďalej pokojne sedela na stole a len sa na mňa pozerala. Ja nepovedala ani slovo a vybehla von. Potom som po zvyšok popoludní chodila po meste a snažila sa spamätať. Vôbec som nevedela, čo mám robiť. Nakoniec som išla domov a našla tam Plačúci mamu. Otec ma predbehol, a keď už sa všetko prevalilo, priznal sa radšej sám.

Snažila som sa ju utešiť, lenže to najhoršie ešte len prišlo

Po pár dňoch, kedy otec prespával vo firme a Jarka bola zašitá bohviekde, sa rozhodol. Nešlo o jednorazový úlet, ako som si myslela. Ťahali to spolu už štvrť roka! A otec odišiel za ňou.

Je to už viac ako rok, čo sa toto všetko stalo. Naši sa medzitým rozviedli a dnes sa súdi o firmu, pretože ani jeden nemá na vyplatenie podielu toho druhého. Mama je tak zlomená, že by mu všetko nechala, len aby mal pokoj, ale prinútila som ju, aby bojovala.

Otec žije s Jarkou v jej byte. Občas je niekde zazriem a vyzerajú spokojne. Neviem, či to tak je aj za múrmi ich domova, ale nikdy neprišiel ani náznak, že to ľutuje a že by sa napríklad rád vrátil. Mama by mu to snáď odpustila!

Ja trpím, ona žije šťastne

S Jarkou som hovorila len raz, asi mesiac potom, čo sa od nás odsťahoval. Vyhýbala sa mi a nechávala sa zapierať. Ani sa nečudujem, najskôr sa bála, že by som ju prizabil, a ja by som bola naozaj schopná. Pri stretnutí bola odťažitou a vecná, ako keby hovorila s cudzím človekom. "Pochop, ja sa do neho zamilovala. Nemohla som si proste pomoct. Ak môžeš, odpusť mi, "dodala nakoniec prosebnějším tónom.

Nie. Namiesto toho som na ňu vychrlila všetko, čo vo mne bolo, a potom buchla dverami

Odvtedy nie sme vôbec v kontakte. Myslím, že Jarka si žije svoj spokojný život a nič nerieši. Ale ja sa tým, čo sa stalo, denne zožieram. Aj tým, že sa naši rozišli, ale to sa stáva každému druhému páru. A ja už som dospelá. Keby otec odišiel s inou ženou, neznášala by som ho za to, ale môj život by asi išiel ďalej.

Lenže ma zradila moja najlepšia kamarátka, zničila šťastie mojich rodičov, život mojej mame. Bolo jej raz, čo tým spôsobí - im, aj mne, ktorá jej bola najbližšie. S tak veľkou krivdou a bolesťou je hrozne ťažké sa zmieriť. Obzvlášť keď viem, že ju to vôbec nemrzí.

Najlepšia kamarátka ma zradila. Zviedla mi ocka!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky