Najlepší deň pre sex je štvrtok, pre lásku streda

Nie každý deň v týždni sa hodí pre sex toľko ako štvrtok a pre nachádzanie lásky a vzplanutia citov tak ako streda. Podľa londýnskych expertov špecializujúcich sa na organizačnú psychológiu to vraj vychádza z biorytmov človeka i chodu spoločnosti.


A každý deň v týždni je podľa nich najvhodnejšie pre inú aktivitu

Na začiatku týždňa - v pondelok - by sa ľudia mali vyhýbať napríklad všetkým záťažiam a stresom. Podľa zdravotníckych štúdií totiž v pondelok zomiera o 20 percent viac ľudí na infarkt srdca. A to jednak preto, že sa vraciame do práce po prehýrenej víkende, ale dostavuje sa tiež nával povinností a pracovného stresu. Preto sa pondelok najviac hodí pre meditáciu, relaxáciu, oddych a nenáročný šport.

Najlepšie pre zostavenie pracovných úloh je utorok, kedy sme najproduktívnejší

V tento deň dominanciu preberá ľavá časť mozgu - racionálne - a sme najlepšie pripravení pre rutinu a svetské povinnosti. V strede je dobré si hľadať lásku, stanoviť prvé rande. Má to výhodu aj preto, že si človek môže po prvom rande dať vo štvrtok pauzu av piatok - na začiatku víkendu - vyraziť na rande druhej. Keď naopak prvé rande za moc nestojí, do piatku sa dá dohovoriť s priateľmi na večierku či jazde po kluboch pre zlepšenie nálady. V strede sú tiež šéfovia nejochotnější zvyšovať platy.

Vo štvrtok je ideálny čas pre sex. Maxima dosiahli stresové hormóny - najmä kortizol stimulujúce vylučovanie pohlavných hormónov

Najlepšie je sex po ranu, kedy je hladina testosterónu u mužov a estrogénu u žien asi päťkrát vyššia. V piatok sa ideálne prestáva s fajčením, pretože cez víkend sa lepšie zvládajú prvé návaly abstinenčných príznakov. A navyše sú naše sily a odhodlanie prvé dni najsilnejší. Rozhodne nie je dobré robiť v piatok veľké plány a brať si predsavzatia, pretože je psychika inak unavená. V sobotu je najlepšie porodiť dieťa, pretože sobotňajší ľuďia sú veľmi úspešní, medzi slávnymi politiky je najviac tých, ktorí sa narodili práve v sobotu. V nedeľu je najlepšie si pospať a potom vyraziť na obed do reštaurácie či k známym. Rozhodne sa oplatí nevariť, pretože príprava nedeľného obeda je veľmi stresujúce a navyše kazia dojem z konca víkendu. Ľahšie je po jedle umyť riad, ako stratiť dopoludnia varením.

Najlepší deň pre sex je štvrtok, pre lásku streda


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky