Muži s nižšou frekvenciou sexu majú poruchu erekcie častejšie

Muži s poruchou erekcie súložia menej často. Avšak podľa európskej štúdie z roku 2008 platí aj opačný vzťah, ak muži menej často súložia (a potenciálne aj masturbujú), majú častejšie poruchu erekcie.


Európski sexuológovia a urológovia mieni, že pre dobrú funkciu penisu je potrebné tento orgán často používať

Je totiž potrebné, aby bol často prekrvovaný a nervové zakončenia v ňom dráždené. Tak je tento orgán udržiavaný v dobrej kondícii. Pri sexe sa totiž penis riadne prekrvuje, dostáva sa kyslík do všetkých miest toporivých telies a zlepšuje sa tým funkcia penisu. Tiež nervy penisu je nutné precvičovať dráždením a orgazmom. Európska štúdia však sledovala iba vzťah frekvencie súloží a rizika poruchy erekcie, nie vzťah medzi masturbáciou a rizikom poruchy erekcie.

Fínsky urológ Juha Koskimaki z univerzity v Tampere napriek tomu myslí, že aj masturbácia má pozitívny vplyv na kondíciu penisu

"Obe formy sexuálnej aktivity (súlož a masturbácia) podľa všetkého chráni nervové vlákna a krvné cievy zodpovedné za erekciu a sú prevenciou zjazvenia v komorách vnútri penisu, ktoré sa plnia krvou pri stoporenia," tvrdí Koskimaki. Niektorí americkí urológovia sú skeptickí k tejto teórii a tvrdia, že častým sexuálnym kontaktom so poruche erekcie predísť nedá. Jej vznik totiž ovplyvňuje celý rad faktorov, ako je nezdravá strava, fajčenie, pitie alkoholu, nedostatok pohybu a užívanie niektorých liekov. "Naše výsledky naznačujú, že pravidelná sexuálna aktivita chráni potenciu rovnako, ako fyzické cvičenie udržuje funkčné svaly," tvrdí európski vedci.

Muži s nižšou frekvenciou sexu majú poruchu erekcie častejšie


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky