Manželstvo bez sexu - môže fungovať?

Doba, kedy ste sa s partnerom milovala raz týždenne, či dokonca raz denne, je už dávno preč? Ten najväčší zlom potom prišiel paradoxne s manželstvom, ktoré by malo byť začiatkom spoločného života dvoch ľudí? Tento paradox však nie je u párov ojedinelý.


Nemusí sa jednať o nič plánovaného, ​​či už zo strany muža, alebo ženy, napriek tomu sa sex, pomaly ale isto môže zo spálne vytratiť. Manželstvo síce prináša nové začiatky, radosti, ale aj povinnosti, starosti. A ako už to tak v živote býva, tak povinnosti a starosti majú poväčšinou prevahu. A keď sa k tomu pridá to, že nemáme hrošiu kožu, keď si k srdcu berieme niekedy až príliš, čo nás ťaží, sužuje, potom je celkom logické, že k sexu dochádza čoraz sporadičtěji, ako častejšie. No, as príchodom nových členov rodiny je zrejmé, že pribudne aj nejaké to nevyspania, ktoré môže trvať aj dlhé mesiace. Nie je potom nič divného, ​​keď pár dá prednosť možnosti sa vyspať, dohnať spánkový deficit, ako si ešte skracovať dĺžku spánku, hoci príjemnou záležitosťou, ako je milovanie.

Znižujúce sa frekvencia milovania

Sčítané a podčiarknuté, sexu je potom ako pravého šafránu, ktorý je veľmi vzácny. Frekvencia milovania sa znižuje z raz týždenne, na raz mesačne, a tak to môže postúpiť až tak ďaleko, keď sa zrazu pár bez sexu úplne zaobíde, teda aspoň vzájomného. Je možné, že spolu manželský pár nespí, ale ako žena, tak muž masturbujú. Takéto rýchle seba uspokojenie je nijako zásadne nepripraví o drahocenný čas, a pritom sa zbaví určitého pretlaku, a docieli patričného uvoľnenie.

S príchodom manželstvo sa vytratil sex

Fenoménom dnešnej doby je všadeprítomný stres. Stres pramení z povinností, ktoré sú na nás zo strany zamestnávateľa, ale aj rodiny, kladené. Nikto z nás nie je všemocný a dokonalý, aby mohol s prehľadom neustále zvládať silnejúci tlak požiadaviek. A tak domov prichádzame nie s čistou hlavou, ale naopak hlavou plnou starostí, ku ktorým sa pridajú ešte ďalšie, spojené s domácnosťou, partnerom, deťmi. Ak trvá stres dlhší čas, či dosahuje vyššej miery, ako sme schopní len tak zvládnuť, môže sa dostaviť problémy so spánkom, bolesti hlavy, a vôbec rad zdravotných ťažkostí. Do toho všetkého pripočítať potom môžeme ešte konflikty v práci a doma, ktoré tiež každý z nás inak znáša, a odráža. Nie je potom výnimkou, že pracovné problémy si prinesieme domov, kde v nás ďalej hlodajú, a vyplávajú na povrch spolu s ďalším problémom domáceho rázu. O to viac potom môžeme vybuchnúť, neprimerane reagovať na určitú situáciu, ktorú by sme skôr treba s prehľadom zvládali. Manželstvo potom môže utrpieť hneď z niekoľkých frontov. Starosti, ťažkosti z práce si kompenzujeme "vyliatím" si nadávok, výčitiek na druhom partnerovi. V rozhádané nálade potom len ťažko má niekto chuť na sex, hoci zmierovací.

Šanca na prežitie manželstvo bez sexu

Má však takéto manželstvo bez sexu šancu na prežitie? Mohli by sme začať polemizovať aj s tým, či je skutočne možné priateľstvo medzi mužom a ženou, bez toho, aby medzi nimi došlo k sexuálnemu zblíženiu. Manželstvo bez sexu môže byť funkčná. Síce nebude po všetkých smeroch naplnené, čo však ešte neznamená, že muselo stroskotať. A vôbec nemusí manželstvo bez sexu vyústiť v jednostrannú, alebo obojstrannú neveru. Veľa bude záležať na tom, na ako pevných základoch manželstvo stojí. Svoju úlohu hrá aj čas, kedy je pár spolu pár mesiacov, či rokov, kedy dôjde k sexuálnemu odcudzeniu. Oveľa väčšiu úlohu ohľadom prežitie však hrá to, ako sú si manželia blízki, čo iného ďalšieho ich spája.

Masturbácia ako riešenie pre manželstvo bez sexu

Už vyššie sme naznačili jednu z možností, ako riešiť zamotaný situáciu, keď jeden z páru, či obaja nemajú chuť, či silu na manželský sex. Každému z nás sa ponúka možnosť masturbácie, vlastného ukojenie, kedy sa môžeme s eleganciou zbaviť pretlaku. Ak bude masturbovať žena, potom aj cez uvoľnenie, dosiahnutie orgazmu, bude postrádať nehu a blízkosť druhej osoby. To, že sa z manželstva vytratil sex, by nemalo byť dôvodom, aby sa tiež vytratila túžba po partnerovi. Keď už sex chýba, snažte sa o zachovanie, či znovuvzkriesenie bozkov, objatí, tulenie, držanie sa za ruky. Ak nechcete sa teda navzájom odcudziť. Ak by došlo aj zoslabujúca bozkov, objatí, potom ste na "najlepšej" ceste k vzájomnému sa odcudzenie, kedy nebude spolu žiť, ale žiť len vedľa seba.

Nevyčítajte náprotivku, že sa nechce milovať

Dobrou stratégiou, ako Vaše manželstvo zachrániť, či dokonca posilniť, rozhodne nie je to, že sa pustíte do výčitiek. Výčitky sú v tomto prípade vlastnej, ako pre mužov, tak pre ženy. Ten, kto totiž odmieta sex, môže byť muž aj žena. Výčitkami všetko ešte môžete zhoršiť. Náprotivok sa môže na protest zatvrdit. Skôr, než výčitky, sa snažte prísť na to, v čom je problém, že sex sa z Vášho manželstva vytratil. Vyčítať, hádzať na druhého naštvané, urazené tváre, nepomôžu Vašej súčasnej situácii. Skôr by ste sa mohli týmto prístupom pričiniť k tomu, že náprotivok bude hľadať útočisko u osoby, ktorá mu bude počúvať. A verte, že sa vždy nájdu ochotné uši, ktoré budú rady nápomocné, či už z nezištného, ​​alebo zištného dôvodu. Danú situáciu by sme mohli pripodobniť k bezdôvodné žiarlivosti, ktorá môže pričinením jednej osoby vyústiť v naozajstnú neveru. A keď sme už u vyčítania, podozrievania, odsudzovanie. To je to najjednoduchšie, čo môžete urobiť. Avšak jednoduchosť sa v tomto prípade míňa účinkom, ktorého by ste chceli dosiahnuť.

Nedostatočné sexuálne uspokojenie sa odrazí na správanie

Sex nemáme spojený len s plodením potomstva. Sex berieme ako príjemnú a zároveň neoddeliteľnú súčasť vzťahu dvoch ľudí. Ak sa nedostáva sexuálneho uspokojenia, môžete sa abstinencia prejaviť predovšetkým v správaní daného jedinca. Aj keď sa môže sám uspokojovať, napriek tomu nebude jeho sexuálnej potreba naplnená v takej miere, aby jeho správanie nezaznamenalo istých zmien. K zmenám dôjde nielen ohľadom správania, ale aj prejavov nálad, jeho postojoch. Vzťah, kde chýba akákoľvek intimita, vždy do určitej miery dostane ranu. To, o akú veľkú ranu sa bude konať, závisí práve na úrovni intimity, ktorá chýba. Sex, ako taký, je len časť intímneho života dvoch ľudí. Sex môže u mnohých párov trvať iba pár minút, napriek tomu je pre nich nepostrádateľný. Vy však môžete oných pár minút do značnej miery nahradiť nežnosťami. Nežnosti sú veľmi dôležité pre nežné pohlavie, kde by ženy častokráte dali prednosť nehe, hladkanie, objatie. Avšak aj muži, hoci sa stavia ako drsní chlapi, potrebujú bozky, a ústretovú náruč ženy.

Nezabúdajte na lásku, ktorá Vás spája

Ako však nenápadne prinútiť druhého, aby Vás nezačal len tak automaticky, ako robot, bozkávať, objímať, ale aby do svojich činov dal aj city, nehu? Pripomeňte si miesta, kde Vám bolo dobre. Miesta, ktoré ste dlho nenavštívili, ktorá Vás spájala. Aj keď máte pocit, že Vám povinnosti prerastajú cez hlavu, a neviete, kam skôr skočiť, urobte si len čas pre seba. Pol deň, ale aj celý deň, či predĺžený víkend bezpochyby budú stáť za znovuoživenie Vášho vzťahu. Mohlo by sa tiež stať, že Vás pripraví o milovaný náprotivok. A ruku na srdce, myslíte, že sa v zamestnaní v konečnom dôsledku, ak dôjde potom jedného dňa na lámanie chleba, dočkáte poďakovanie? A keby áno, bude Vám nejaká tá stokoruny, tisícok korún navyše stať krach manželstva? Čo je pre Vás dôležitejšie? Práca je pre našu obživu veľmi dôležitá. Nie je nutné však robiť viac, než 100%. Nemusíme byť vo všetkom super.

Manželstvo bez sexu - môže fungovať?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky