Manželské povinnosti: Aneb koho u vás "bolí hlava"?

Aj muži občas upadajú do závažného migrénového stavu ... Páni mávajú svoje zákerné rýmičky, dámy zase namrzenej migrény. Zákerná rýmička vyradí jej vlastníka na mnoho dní z domácich prác a povinností, večerné migréna zase prekazí roztúžené očakávania.


Lenže nie je táto deľba chorôb už dávno prekonaným klišé?

Manželské povinnosti: Aneb koho u vás "bolí hlava"?

Muž a nádcha býva na ženských serveroch veľmi vďačná téma na diskusie, podobne je to aj s ženou a migrénou. Avšak možno už ide skôr o zabehnuté názorové stereotypy než o holé fakty (seriózny výskum na túto zatiaľ tému napodiv nikto nerobil).

Iste poznáte aspoň jednu osobu ženského pohlavia, ktorá hoci na prvý pohľad prekypuje zdravím, energiou a zvyčajne tiež dobrú hubu, neustále rieši nejaký zdravotný problém. Stále ju niekde pobolieva, svrbí či pichá, vodu pije len vlažnú, chlieb jej len piť nečerstvú. A tá šialená nádcha! Tá ju vrhá takmer až k bránam pekelným. Podobne ako existujú dámy s rýmičkou, vyskytujú sa medzi nami aj páni, a nie je ich málo, ktorí zazrú ak váš koketne rozopínanie županček, keď vychádzate hladká a voňavá z kúpeľne, upadnú do závažného migrénového stavu, alebo si naopak spomenú, že musí neodkladne dorobiť niečo do práce.

Aneta (35): Premýšľam o milencovi

Aneta je atraktívna a príťažlivá žena v tom najvášnivejšom veku. Na vrchole kariéry odišla na plánovanú materskú dovolenku, ktorú si už 2 roky užíva plnými dúškami. S partnerom sú necelých 5 rokov a vzťah by mali veľmi vyrovnaný a zrelý, nebyť úplného nesúladu v sexuálnej oblasti. Prvé dva roky všetko klapalo veľmi uspokojivo, potom Aneta otehotnela a jej partner sa postupne začal sexu vyhýbať; najprv s ohľadom na tehotenstvo, potom mal migrény, bolesti chrbta av poslednej dobe zase musí po večeroch dokončovať čosi do práce. Aneta skúsila všetko, čo si možno predstaviť, a niekoľko vecí, čo je lepšie si nepredstavovať. S partnerom je na túto tému ťažké hovoriť, návštevu akéhokoľvek odborníka odmieta, je vraj zdravý (čo sa zdá i Anete) a všetko je údajne úplne jednoduché; je proste unavený a občas ho skrátka niečo bolí. To je predsa normálne, nie? Lenže do vzťahu sa vkráda čoraz väčší nesúlad (dva roky sú dlhá doba) a Anetu napádajú veľmi hriešne myšlienky. Zatiaľ len napadajú.

Jirka (29): Ešte dva roky a (snáď) bude lepšie

Jirka je športovo založený skorotřicátník, podnikavý živnostník a hlavne pyšný otecko dvojičiek - ročných chalanov (samozrejme budúcich futbalistov). Jirkova manželka je šikovná kaderníčka, ktorá si aj na materské privyrába nárazovými zákazkami. Rodina je spokojná, finančne zaistená, chlapci sú zdraví (a hlavne veľmi draví). Lenže máločo je v živote dokonalé. Keď chalani konečne zaspia, čo býva mnohokrát boj, buď Jirkov ženu bolí hlava, zaspí s deťmi, alebo úplne na rovinu vyhlási, že je strašne unavená a je tak maximálne schopná pozerať na televíziu. Inokedy si naopak sadne a rozpráva a rozpráva, čo býva pre Jirku nadějnější východiskovej pozície. Keď ju vypočuje a ocenia, ako všetko zvláda, mladá mamička občas uvoľnene roztopí a Jurkov "hlad" je nasýtený. Ak bude mať Jirka šťastie, trpezlivosť i rozum a manželke bude s deťmi v rámci možností pomáhať, má veľkú nádej, že sa všetko zlepší. Chlapci sa časom nebudú v noci budiť, viac sa spolu cez deň zabaví, pôjdu do škôlky a mladá rodina sa ešte viac zohrá.

Naozaj vás bolí hlava? Máme príjemný liek bez vedľajších účinkov!

Príčin bolestí hlavy je podla moderné i alternatívnej medicíny celá rada, od veľkej senzitivity daného jedinca, cez skryté alergia na potraviny, hypoglykémiu, stres, depresia, hormonálne zmeny - avšak niektoré seriózne štúdie z nedávnej doby sa zhodujú na tom, že práve sex, presnejšie povedané samotné vyvrcholenie, môže byť vzhľadom k fyziologickým pochodom, ktoré v tomto okamihu v telu prebiehajú bezchybnú terapiou, ktorá bolesť hlavy zmiernia alebo úplne odplaší. Nezostáva, než to vyskúšať ...

Manželské povinnosti: Aneb koho u vás "bolí hlava"?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky