Má láska na pracovisku nejakú šancu?

Hovorí sa, že čo je v dome, nie je pre mňa. Na druhú stranu pre mnoho ľudí môže byť milostný vzťah na pracovisku zároveň akýmsi spestrením a okoreneným časom stráveným v práci. Má ale láska na pracovisku vôbec nejakú šancu?


Keď som nastupovala do novej práce, bola som práve po dramatickom rozchode

A tak chlapi bolo to úplne posledné, čo ma tam zaujímalo. Chcela som sa sústrediť hlavne na prácu a snívala o lepšiu pozíciu ... Lenže to som ešte netušila, aká bude nakoniec realita. Keď mi prvý deň predstavili môjho priameho nadriadeného, ​​podlomili sa mi kolená. Nikdy som neverila na lásku na prvý pohľad, ale toto stretnutie ma úplne dostalo. Pripadala som si ako uletené pubertiačka, čo práve stretla svojho idola z plagátu ... Podľa jeho úsmevov a narážok som mala pocit, že ani ja mu nie som úplne ľahostajná. Lenže potom mi všetku radosť pokazila kolegyňa, ktorá si zrejme všimla mojich zamilovaných pohľadov. Vraj nech si nerobím žiadne nádeje. Milenecké vzťahy sa vo firme netolerujú. Jeden vraj zažila a nakoniec to on odniesol padákom! Musela som uznať, že toto mi fakt za to nestojí. Lenže ani tak som na neho nedokázala prestať myslieť ...

Nemohla som odmietnuť!

Raz som sa zdržala dlho do večera v kancelárii. A zostala tam jediná. Keď v tom mi zazvonil na stole telefón. "Ako šéf vám prikazuje pre dnešok už skončiť a ponúkam Vám doprovod domov." Bola som z toho dosť zaskočená. Ale samozrejme som neodmietla. Bol to predsa príkaz môjho šéfa. :-) Aj keď bývam len kúsok od firmy, domov som sa nakoniec dostala až o polnoci. Neodmietla som totiž ani pozvanie na večeru. Jasne, niečo mi hovorilo: Neblbni, toto nemôže dopadnúť dobre! Ale on ma fakt neskutočne priťahoval ... Bol to vážne krásny večer. Rozprávali sme si o všetkom možnom. A keď mi priznal, že je do mňa blázon, bola som šťastím bez seba. Lenže nie na dlho. Už čoskoro mi došlo, že tento vzťah nebude "normálne" ...

Vyčerpávajúce hra

Tomáš nám už od začiatku nastavil jasné pravidlá. V práci nesmie nikto zistiť, že sme spolu. Takže som mu po celú pracovnú dobu samozrejme musela vykať a správať sa ďalej ako správna podriadená. Spoločné príchody a odchody domov neprichádzali do úvahy. Keď u mňa Tomáš prespal, musela som vždy vyčkať aspoň desať minút niekde na ulici, aby sme náhodou nedorazili rovnako. Hrať také divadlo bolo hrozne vyčerpávajúce. Kor keď som ho mala celý deň na očiach. Ale pretože som bola do neho fakt zamilovaná, snažila som sa to všetko vydržať. A nemohla sa vždy dočkať večera, kedy naša láska mohla konečne po celom dni "prepuknúť."

Klamstvá a pretvárky

Po mesiaci by som už za svoje klamstvo a pretvarovanie mohla dostať Oskara. Kolegyniam som tvrdila, že chodím s akýmsi imaginárnym chlapom menom Patrik. Pri rozprávaní o spoločných zážitkoch, ktoré som v skutočnosti zažila s Tomášom, som si musela dávať veľký pozor, aby som sa neprokecla. Keď chceli vidieť nejaké fotky, musela som priniesť tie, kde som so svojím bývalým. Bolo vidieť, že väčšina z nich mi môj "ideálny vzťah" závidia. Keby však vedeli, aká je pravda?

Šok i úľava

Lenže ako hovorí jedno príslovie, tak dlho sa chodí s džbánom po vodu ... Až to jedného dňa prasklo. Pri jednom z našich výletov nás totiž zahliadla jedna z recepčných. A samozrejme si taký "úžasný úlovok" nenechala len pre seba. Rozšírilo sa to rýchlosťou blesku. My si ju nevšimli, a tak nás v pondelok v práci čakal pekný šok. Tomáš musel hneď na koberček k riaditeľovi. A mňa si kolegyňa tiež pekne podali. Vraj netušili, aká som prefíkaná mrcha. Aj keď som tú lepšiu pozíciu dostala skôr, než sme si začali, samozrejme mi to nikto neveril. Len tá kolegyňa, čo ma na začiatku varovala, mala aspoň trochu pochopenia. Bolo mi jasné, že pracovať v takejto dusnej atmosfére jednoducho nepôjde. A tak sme sa s Tomášom dohodli, že bude najlepšie, keď na vlastnú žiadosť odídem. Dosť ma to mrzelo, tá práca ma veľmi bavila. Ale zase všetko zlé na niečo dobré. Obom sa nám hrozne uľavilo. Konečne sa môžeme pobozkať len tak na ulici, bez toho aby sme sa strachovali, kto nás pri tom nachytá ...

Zaujímavá čísla

Hovorí sa, že čo je v dome, nie je pre mňa. Na druhú stranu pre mnoho ľudí môže byť milostný vzťah na pracovisku zároveň akýmsi spestrením a okoreneným časom stráveným v práci. Milostné vzťahy na pracovisku nie sú žiadnou vzácnosťou. Veď, kde inde by ľudia mali toľko spoločného ako práve vo firme, kde tvorí fungujúci tím. Medzi ľuďmi podobnej povahy, záujmov i myslenie vznikajú blízka priateľstvo, láska aj sex. Podľa štatistík dokonca každá piata láska a každé tretie manželstvo začalo práve v zamestnaní. Sex v kancelárii si niekedy skúsilo cez 30 percent žien. Partnerovi neverných bolo s kolegom z práce celých 25 percent žien. K flirtovanie sa priznalo 94 percent žien aj mužov. Z prieskumov tiež vyšlo, že až 72 percent mužov sa priznalo, že sexuálne vzťahy s kolegyňami vyhľadávajú.

Pozor na riziká

Každý intímny vzťah na pracovisku nesie nejaké riziká. Ak vzťah nevyjde alebo sa v ňom proste niečo pokazí, môžete riskovať svoje miesto - zvlášť ak ide o vzťah s nadriadeným. Ak sa o vzťahu dozvie ďalší kolegovia a kolegyne, môžete tým narušiť vzťahy s nimi - budú vás podozrievať, že máte protekciu, môžu vám závidieť či dokonca uškodiť. Keď sa ale aj napriek tomu pre vzťah na pracovisku rozhodnete a budete čeliť všetkým tým komplikáciám, potom pamätajte na to, že pracovné problémy by mali zostať výhradne v práci. Neťahajte si v žiadnom prípade problémy z práce domov. A naopak problémy zo súkromia do práce.

Má láska na pracovisku nejakú šancu?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky