Ľudia prepadajú šiestich rôznym typom lásky

Akým typom milenca človek je a aký typ lásky ho priťahuje je podľa texaských psychológov kľúčové pre vytváranie napĺňajúceho vzťahu. Ľudia prepadajú šiestich rôznym typom lásky podľa toho, akými sú sami milenci.


A ak sa dokážu správne identifikovať a svoje určenie si uvedomiť, pomáha im to vyznať sa vo vlastných vzťahoch a partnerstve.

Ľudia prepadajú šiestich rôznym typom lásky

Psychologička Susan Hendricková z Texas Tech University a profesorka Pepeper Schwartzová z University of Washington v Seattli tvrdí, že prvým typom milencov sú romantici, ktorí milujú pocit zamilovanosti. Rýchlo prepadnú kráse svojho náprotivku a často dajú veľa na fyzickú atraktivitu. Keď sa časom zmení, môžu ochladnout. Ale romantika a láska nemusia vyprchať ani po rokoch sa zmenou vzhľadu, keď na vzťahu obaja partneri pracujú. Romantickí milenci musia často plánovať prekvapenie, nečakané výlety a večery len vo dvoch.

Druhým typom milenca je osoba majúca vždy zoznam kritérií, ktoré sú pre ňu dôležité az ktorých neustupuje. Tu hrozí to, že aj keď je partner druhému oddaný, cítia sa byť príliš pod tlakom, pretože musí žiť podľa štandardov tohto kritického jedinca. Jediným riešením pre spokojný milostný život je zoznam kritérií zahodiť.

Tretím typom je milenec posadnutý

Ktorý chce všetok čas tráviť s partnerom, neustále sa obáva o vzťah, aj keď je partner oddaný a dvojica je spolu niekoľko rokov. Takýto partner je panovačný a často má zmeny nálad, nie zriedka aj hysterické záchvaty. Podľa profesorky Schwartzová musí dávať taký milenec pozor, aby druhého nedusil.

Poskytovateľ je ďalším typom milenca a typické pre neho je, že neustále partnerovi niečo dáva, napĺňa jeho potreby a očakávania, ale nestará sa o seba. Profesorka Schwartzová tvrdí, že taký človek sa musí okamžite začať starať o seba a žiť svoj život mimo vzťah či manželstvo, venovať sa priateľom, svojim koníčkom a veciam bez partnera.

Hráč miluje zvádzanie

A veľmi rýchlo sa znudí v dlhodobom vzťahu. Tento človek sa tiež veľmi ľahko dostane do milostnej aféry a dopúšťa sa nevery. Preto by sa mal takýmto situáciám vyhýbať a vedome im predchádzať. Svoju hravosť by mal radšej prejaviť vo vzťahu a hľadať nové veci s partnerom.

Posledným typom milenca je "kamoš"

Takému človeku hneď nedochádza, že je zamilovaný. Jedného dňa si uvedomí, že nejako veľa času trávi s jednou osobou a vyhľadáva ju, až mu dôjde, že to nie je len priateľstvo. Jeho vzťahy sú pokojnejšie, menej vášnivé, ale väčšinou tiež veľmi pevné a trvalé. "Pravdaže občas hrozí, že úplne zmizne romantika a začne to byť vzťah platonický. K tomu nesmie dôjsť, "varuje Schwartzová.

Ľudia prepadajú šiestich rôznym typom lásky


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky