Keď flirt prejde v lásku

Možno ste to sami zažili - konverzácie medzi Vami a kamarátom, kolegom, či prakticky neznámou osobou príjemne plynula, a zrazu od Vás alebo od náprotivku príde výzva. Výzva, ktorá môže byť prehliadnuť, alebo prijatá a opätovaná. Výzva zvaná flirt.


Flirt môže mať svoje jasné pravidlá, svoje jasné medze, kam až môžeme zájsť. Existujú však?

Ak áno, vieme o nich, a riadime sa nimi v bežnom živote? Alebo aj cez ich znalosť podľahneme, pretože moment pokušenie je príliš silný a lákavý, kedy opätovne treba po dlhšej dobe cítime príjemné mravčenie po celom tele? Cítime, ako sme v druhej osobe zobudili záujem, a robí nám to viac než dobre? Cítime, že sa nechceme len tak rýchlo vzdať onoho pocitu, ktorý je tak krehký, a možno už viac nepríde? Ako však spoznať, že sme náhle nezašli príliš ďaleko? A ako následne prípadne vykorčuľovať z územia hraníc, ktoré už s flirtovaním, ako takým, nemá veľmi čo spoločné?

Flirtovanie môže mať začiatok bez konca

Každý príbeh má svoj začiatok, priebeh, koniec. Tak sme na to zvyknutí zo života, ale aj kníh, filmov a pod Často sa však tiež môžeme stretnúť s tzv otvoreným koncom, kedy si môžeme nechať zadné vrátka, priestor na premýšľanie. Alebo je na nás, našej predstavivosti, ako sa asi životný príbeh, či už vymyslený, alebo ten skutočný, bude odvíjať ďalej. Tiež flirt môže mať svoj určitý poriadok, svoju postupnosť. Nie je však nutné flirt za každú cenu hrotit, aby sa dostal až do svojej záverečnej fázy. Okrem toho, čo je onou záverečnou fázou? Môže to byť poväčšinou smútok, vnútornú bolesť, kedy bude čas na rozlúčku, či dôjde k prekročeniu hraníc, ktoré opätovne môže znamenať bol, a to nielen pre nás, ale aj našu rodinu.

Potešenie z flirtu

V prípade flirtovanie, chceme si ho užiť, tešiť sa z neho, je oveľa príjemnejšie, praktickejšie, ak necháme koniec otvorený, respektíve flirt opustíte ešte skôr, než sa dostane zo svojho vrcholu na samú métu. Métu, ktorá znamená stratení kúzla flirtu a postavenie sa pred hotovú vec, čo ďalej. Flirt však môže byť čarovný, hriešny, štipľavý, hladivý, hebký, konejšivý. Všetko záleží na nás, ako sa k flirtu postavíme, ako ho prijmeme, ako budeme sami vysielať.

Krátky intenzívny flirt, dlhé vzpamatovávání z neho

Flirt nás môže natoľko zasiahnuť, že môže doslova zmeniť naše doterajšie "triezve" správanie. Aj dávno po tom, čo flirt skončil, a my zase nastúpili do nášho zažitého života, môžeme cítiť jeho dozvuky. Flirt, aj keď napríklad trval len krátko, môže mať na nás veľký vplyv. Môže ovplyvniť naše budúce správanie, čo sa môže prejaviť pozitívne, ale aj negatívne. Ak žijeme sami, nemáme záväzky, potom nám viacmenej flirt nijako zásadne nemusí ublížiť. Horšie to však majú tí, ktorí žijú vo zväzku, a zrazu z ničoho nič príde flirt.

Flirt - prvý, ale aj posledný impulz

Takýto flirt môže doterajší vzťah narušiť, nabúrať, a byť buď prvým impulzom k jeho koncu, alebo tou poslednou kartou, ktorá zapríčiní, že domček z kariet sa rozloží. Lenže, práve v tom je ono kúzlo, vzrušivosť flirtu, kedy sa často pohybujeme na hranici "únosnosti". Hranicu, na ktoré balansuje, a môžeme prepadnúť do priepasti. Voľný pád potom môže byť zabrzdený, ale aj nemusí. A ak dopadneme, nemusí to byť, ako v rozprávke, do mäkkého. Môžeme si poriadne natlouci. Z flirtu potom vyjdeme nielen pomliaždené, s boľavým srdcom, ale tiež napríklad sami.

Flirt pre ženu, muža

Kto viac bude zasiahnutý flirtom? Kto intenzívnejšie ponesie, že s ním náprotivok flirtoval? Kto sa horšie vyrovnáva potom s tvrdou realitou, ktorá nastane buď po vyššie uvedenom páde, alebo po "precitnutí", a vrátenie sa do normálneho života? Vždy záleží na individualite jedincov, ich náture, citlivosti. Sú to však predovšetkým ženy, nežné pohlavie, ktoré berú flirt trochu inak, než muži. Sú to ženy, ktoré sú strán flirtu citlivejší, vnímavejší, a môžu ho tiež brať na trochu inej rovine, než muži. Sú to ženy, ktoré vďaka flirtu potom môžu veľmi rýchlo za sebou páliť mosty, bez toho by však vedeli, či je na druhej strane brehu útočisko, ktoré si vysnívali, a ku ktorému idú hlava, nehlava. Na druhú stranu sú to aj muži, ktorí vedia, ako na ženy, na akú strunu zahrať, aby sa im dotyčná otvorila, bola povoľná k hre, aby ju nasmerovali tam, kam chcú. Vždy sú však v hre dvaja aktéri. Potom záleží na tom, ako flirt kočírují, kto ťahá za nitky, ako ho ukončí, čo po ňom bude ďalej nasledovať.

Príprava na flirt

Je možné sa na flirt pripraviť? Je možné urobiť nejaké preventívne kroky, aby sme sa hneď tak nedostali tam, kam by sme nechceli? Do istej miery áno. Kto iný nás pozná najlepšie, ako my sami? Kto iný vie o všetkých našich silných, ale aj slabých stránkach? A práve z tohto môžeme ťažiť. Ak napríklad vieme, že po alkohole sú naše dvere k srdcu viac otvorené, alebo snáď dokonca dokorán, nie je od veci si mieru alkoholu strážiť. To, ako intenzívne bude naša stráženie, však tiež závisí od toho, či si chceme prípadný flirt užiť, alebo sa mu chceme radšej vyhnúť. Áno, pre vyhnutie sa flirtu je samozrejme najlepšie nikam nechodiť, sedieť len doma, a radšej neotvárať ani pracovníkovi s listy, balíky, nehovoriť so susedmi, ktorí si prišli pre radu, vypožičanie nejaké ingrediencie na varenie apod Čo by to však bolo za život ? Žiť v byte, dome ako v cele. Prakticky to však ani nie je uskutočniteľné, pretože chodíme do práce, nakupovať, a všade sú ľudia.

Manuál flirtovanie

Flirt môže byť jedna veľká zábava. A keď ste sa už, či už vlastným pričinením, alebo náhodou stali jeho súčasťou, môžete si ho užiť, bez toho aby ste mali neskôr zlé svedomie. Ak si ho chcete užiť, tak ho berte s ľahkosťou. Prenesené slová, hoci by bola sebesladší, berte s veľkým nadhľadom. Náprotivok môže mať jednak vypité, jednak si flirtovaním zvyšuje svoje ego, jednak Vás potrebné chce dostať len do postele, užiť si, a druhý deň o Vás už nič nepotrebuje vedieť.

Pri flirtovanie sa nepodceňujte

Viete prijímať komplimenty? Komu z nás komplimenty nerobia dobre? Komu z nás sa na tvári nevyloudí úsmev, keď mu druhý povie, ako je "dokonalý" po stránke vzhľadovej, rozumovej a pod? Je na mieste vedieť prijímať komplimenty. A svojím spôsobom je to aj veda. Ak nemáte moc skúseností s komplimenty, potom Vás môže taký flirt značne zasiahnuť nepripravených. Jeden, dva komplimenty, a náprotivok Vás potom bude mať tam, kde chce. Príliš ľahko mu teda uľahčíte jeho cestu. Je lepšie dať do cesty aj nejaké tie kamienky, konáriky, zákruty. Čím ich bude viac, tým môže tiež byť flirt zaujímavejšie, hlbšie, vynaliezavejší.

Flirt - hra, kto smečuje

Flirt je ako hra. Nemusí však vždy byť za každú cenu víťaz a porazený. Hra môže skončiť remízou. A zmyslom hry by mala byť hravosť, zábava. Môžete tak sami prispieť troškou do mlyna, kedy nebudete len odrážať útoky náprotivku, ale nahráte mu, dáte mu príležitosť na smeč, ktorý však s menšou, či väčšou ľahkosťou vyberiete, a úder oplatíte.

Keď flirt prejde v lásku


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky