Chudnutie sexom

Určite ste už počuli o tom, že sex je okrem iného dobrý k tomu, že sa vďaka nemu dá chudnúť. To je samozrejme logické. Sex je fyzická aktivita a ako taká napomáha chudnutiu. Avšak ako moc je chudnutie sexom účinné?


Máte radi sex? A chceli by ste zoštíhliť? Potom pre vás máme dobrú správu - sex skutočne napomáha chudnutiu. Avšak záleží na tom, ako dlho trvá vaše milovanie, nakoľko ste pri ňom aktívny, ako často ho prevádzkujete a vo neposlednom rade aj na tom, či nemáte vo zvyku dávať si po sexe treba pol tabuľky čokolády alebo zmrzlinu apod

Koľko kalórií spálime vďaka sexu?

Koľko kalórií spálite pri sexe? Na túto otázku sa nedá jednoznačne odpovedať. Táto hodnota je totiž u každého iná. Ťažšie človek spaľuje kalórií viac, naopak ľahšie ľudia spaľujú pri tom istom pohybe kalórií menej. Veľmi záleží aj na tom, či ste pri sexe skôr aktívne alebo pasívne, akým polohám dávate prednosť a či váš sex trvá dlho alebo "dávate" prednosť iba "rychlovkám". Zvyčajne platí, že sex strednej intenzity vášmu telu umožňuje spaľovať rovnaké množstvo kalórií ako svižná chôdza. Ak máte radi naozaj divoké milovanie, dá sa množstvo spálených kalórií prirovnať k rovnako dlhému behu. Avšak dajte si pozor na to, aby ste sa pri náročnom milovaní príliš rýchlo neunavili a aby tak váš sex nebol zbytočne krátky - určite spálite viac kalórií pri 20 minútovom milovaní strednej intenzity ako pri 3 minútovom divokom sexe. Ostatne krátky rýchly sex, ako určite viete, u väčšiny žien nestačí ani na dosiahnutie orgazmu.

Ktoré polohy sú vhodné pre chudnutie?

Ktoré sexuálne polohy sú najlepšie pre chudnutie a posilňovanie svalov? Skúste zaspomínať, ktoré polohy sú pre vás osobne fyzicky najnáročnejšie, po ktorých ste cítili najsilnejší únavu a prehriatie svalov. Časom určite prídete sami na to, pri ktorých polohách spa najviac energie. Ak však neviete, môžete sa riadiť našimi tipmi na osvedčené "chudnúce" sexuálne polohy:

Poloha zozadu

Pri polohe zozadu je žena na zemi alebo na posteli na všetkých štyroch. Táto poloha je ideálna pre precvičovanie bruška - dámy, snažte sa v tejto polohe vťahovať a zatínať brušné svaly.

Poloha na koníčka

Toto je ďalšia poloha, pri ktorej spevní svoje svaly a zoštíhli postavu predovšetkým ženy - poloha na koníčka pomáha posilňovať predovšetkým stehná a bruško.

Misionárska poloha

Pri misionárskej polohe môže viac chudnúť a posilňovať svaly naopak muž - páni, pri misionárskej polohe nestojte pri okraji postele, ale nalehněte na dámu - takto totiž spálite oveľa viac kalórií ako v stoji. Pri misionárskej polohe posilňujete väčšinu svalov na tele, predovšetkým svaly bedier aj brucha, stehenné svaly aj svaly na zadku, aj prsné a ramenné svaly. Je však potrebné, aby poloha trvala náležite dlho a nie len pár krátkych minút.

Poloha koala na strome

Táto poloha je fyzicky veľmi náročná ako pre mužov, tak pre ženu. Je preto vhodná len pre fyzicky zdatnejších pary. Predovšetkým muž musí mať silu a výdrž v pažiach a tiež nesmie mať problémy s chrbtom. Pri polohe "koala na strome" sú partneri obrátenie čelom k sebe, muž drží ženu vo vzduchu za chrbát alebo zadoček a žena objíma muža rukami i nohami. Pre ženu je ľahšie sa do tejto polohy dostať pomocou stola, na ktorý si sadne. Potom do nej muž prenikne a žena sa muža pevne prichytí rukami aj nohami, muž ženu tiež pridržuje rukami.

Chudnutie sexom


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky