Chrápajúci partneri ohrozujú svoj ​​vzťah

Chrápanie je vážnym problémom ohrozujúcim nielen zdravie chrápajúceho a spánok jeho partnera, ale aj kvalitu vzťahu. Osoby, ktoré chrápu, či už sú to muži, alebo ženy, by mali tento problém urýchlene riešiť.


Keď totiž chrápajúci opakovane narušuje spánok svojho náprotivku

Zadělává mu na zlé zdravie a pošramotenú psychiku. To všetko často vedie k tomu, že dotyčný získa voči Chrápajúcemu averziu a vzťah s ním ukončí. Chrápanie častejšie postihuje mužov, ale nevyhýba sa ani ženám. Tie ho u svojho náprotivku tolerujú veľmi ťažko a každá štvrtá žena začne po čase chrápajúceho fyzicky odmietať. Tým, že potom spí dvojica oddelene a dostatočne sa nemazná a netulí, chýba partnerom hormón oxytocín upevňujúci puto s milovanou osobou. A vzťah môže byť vážne ohrozený.

"Rozhodovanie, či spať dohromady, alebo zvlášť, je stará vec

Pretrvávať pri spánku v rovnakej posteli v ktorej spí partner, ktorý vás vyrušuje, môže byť pre vzťah veľmi nebezpečné. Nedostatok spánku je škodlivý pre mentálne i fyzické zdravie a človek sa môže stať rozmrzenými, ak dostatočne nespí, "tvrdí doktor Christian Jarrett z Britskej psychologickej asociácie.

Na nedostatok spánku kvôli hlučnému partnerovi si pritom sťažuje až štvrtina žien

"Zdieľanie postele je ale dôležitým časom pre páry, aby si mohli užiť fyzický kontakt, najmä po veľmi rušnom dni. Vieme všetci, že dotyk je pre ľudské vzťahy nevyhnutný. Zdieľanie postele má symbolickú hodnotu. Sme totiž najzraniteľnejšie, keď spíme, zdieľaním postele jasne dávame najavo, že si vzájomne veríme. Odborníci na vzťahy hovorí o význame spontánnosti v dlhodobom sexuálnom vzťahu. A povedzme si na rovinu, neplánovaný sex je pravdepodobnejšie v spoločnej posteli, ako keď spíte oddelene, "dodal Jarrett podľa ktorého by tak oddelená spálňa mala byť až posledným riešením chrápanie.

Chrápajúci partneri ohrozujú svoj ​​vzťah


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky