České a slovenské páry najčastejšie rozhádají malichernosti a rodinné financie

Prevažná väčšina ľudí v partnerskom zväzku v Českej aj Slovenské republike by sa znovu rozhodla pre svojho súčasného partnera alebo partnerku, ak by mali možnosť si znova vyberať.


Aj keď sú hádky a nezhody vo vzťahoch bežné

Ako priznáva prevažná väčšina ľudí žijúcich v manželstve či v partnerskom zväzku, tak 80 percent zadaných Čechov a 83 percent zadaných Slovákov by si opätovne zvolilo rovnakého partnera alebo partnerku. Na druhej strane, zhruba 7 percent zadaných ľudí v oboch krajinách by už radšej do tej istej rieky nevstúpilo, a znovu by vzťah so svojím súčasným partnerom nezakladalo. Nerozhodnutých bolo 13 percent Čechov žijúcich v partnerskom zväzku a 9 percent zadaných Slovákov.

Zaujímavým zistením prieskumu je, že v skupine "odporcov vzťahu" alebo v skupine "nerozhodnutých" nájdeme výrazne častejšie ženy

Muži sú vo vzťahoch zjavne spokojnejší ako ženy. Taktiež oveľa častejšie uvádzajú, že nie sú zvyknutí sa so svojou partnerkou hádať. Vyplýva to zo augustového prieskumu spoločnosti GfK, ktorý bol realizovaný na reprezentatívnej vzorke populácie, 2000 respondentov z Českej a Slovenské republiky.

"Nepodstatné malichernosti uvádzalo ako najčastejší dôvod vyostřující vzájomný vzťah až 39 percent Čechov a 44 percent Slovákov žijúcich s partnerom či partnerkou

Druhým najzávažnejším dôvodom partnerských nezhôd sú rodinné financie, ktoré rozhádají viac než štvrtinu vzťahov v oboch krajinách. Prieskum ukázal, že ľudia, ktorí sú spokojnejší so svojím príjmom, sú spokojnejší aj so svojím partnerským zväzkom ", hovorí
Mgr. Monika Bodorová Ph.D., Consumer Goods Sector Leader. Ďalšími najbežnejšími dôvodmi hádok v českých a slovenských domácnostiach sú domáce práce, výchova detí, zaneprázdnenosť a nedostatok času na rodinu.

Na Slovenskom je podiel párov, ktoré sa hádajú, vyššia než v Českej republike. Takmer štvrtina zadaných Čechov tvrdí, že sa so svojím partnerom neháda. Oproti tomu na Slovenskom nie je zvyknutá sa hádať iba pätina vzťahov. Slováci sa hádajú častejšie ako Česi hlavne kvôli malichernostiam, výchove detí a alkoholu.

České a slovenské páry najčastejšie rozhádají malichernosti a rodinné financie


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky