Ako si aj v dlhodobom vzťahu udržať vášeň v spálni?

Ste spolu už mnoho rokov, možno aj vychovávate deti. Aj keď jeden druhého stále milujete, napriek tomu si občas povzdychne, že už to nie je, čo to bývalo. Tá ozajstná zamilovanosť dávno vyprchala a medzi vami je skôr láskyplné priateľstvo.


Kedy najväčšie emócie vzplanú nad debatami o domácom rozpočte

Aj v dlhodobom vzťahu si ale môžete užívať sex plný vášne. Základom je nerezignovať a chcieť. Výhodou počiatkov vzťahu je zamilovanosť as ňou spojené hormonálne javy, ktoré polovicu práce v spálni obstarajú za vás. Ste neustále nažhavení a máte na sex chuť. Aj milovanie, ktoré napríklad nie je úplne dokonalé, sa vám páči, jednoducho preto, že ste spolu.

Sex po desiatich rokoch manželstva už býva často rutinou, ale aj tá má svoje výhody. Jeden druhého dokonale poznáte, a tak presne viete, čo sa vášmu partnerovi páči a ako ho najlepšie uspokojiť, rovnako ako on sa dokonale orientuje v tom, čo oceníte vy.

Lenže práve rutina a pohodlnosť sú zabijakmi vášne

Prečo sa namáhať zdĺhavú predohrou a vymýšľaním krkolomných pozícií, keď viete, že niekoľkými minútami orálneho sexu a rovnako dlhou jazdou hore budete mať ľahkú a rýchlu cestu k cieľu? Bohužiaľ mnoho párov sex prevádzkuje viacmenej len kvôli orgazmu ak nemu aj všetky počínanie smeruje. Ochudobňujú sa tak ale o vzájomnej súznenie a blízkosť, ktorú im milovanie poskytuje.

Bez rád o zvodnom prádle

Milovanie na nezvyčajných miestach či spoločné návšteve sexshopu sa nezaobíde snáď žiadny text o tom, ako vylepšiť sexuálny život. Všetky tieto inovácie samozrejme majú svoj zmysel. Lenže aj v ich prípade platí, že čím nápadnejšie a okázalejší zmenu do spálne prinesiete, tým kratšia bude mať efekt. A čo vymyslíte nabudúce, až vystriedate všetky farby spodnej bielizne?

Ženy, ktoré si aj po mnohoročnom vzťahu svoj intímny život pochvaľujú, sa zhodujú: Oveľa väčší efekt majú zmeny, ktoré treba nie sú tak vidieť, ale sú trvalé a partner je ocenia.

Partner je milenec, nie len otec vašich detí

Samozrejme je niekedy ťažké vidieť v tom chlapíkovi s rastúcou plešinou a bruškom rovnakého chlapca, akým bol, keď ste sa spoznali. Ale pokúste sa o to. Ak sa na svojho partnera pozeráte len optikou matky, ktorá nevie, či po ňom chcieť skôr peniaze na opravu rozbitej chladničky alebo na nové topánky pre dieťa, postupne ho budete vnímať úplne asexuálne a nebudete po sexe s ním túžiť. Pre chlapa potom nie je studenšie sprcha než žena, ktorú nepriťahuje!

Skúste sa na svojho muža zadívať očami o niekoľko rokov mladšiemu. Nájdite si na ňom to, čo sa vám stále veľmi páči - nech sú to oči, úsmev, ruky alebo hlas. Zámerne ho počas dňa pozorujte a premýšľajte o ňom v sexuálnom kontexte. Uvidíte, že postupne sa vaša myseľ preladí a začnete sa na partnera dívať iným pohľadom.

Buďte príťažlivá

S rokmi samozrejme lenivíme. Hoci sa každý večer natierame pleťovým krémom a vykonávame najrôznejšie skrášľujúce rituály, zabúdame - alebo sme príliš pohodlné - na úplne obyčajné veci, ktoré ale o našej príťažlivosti vo výsledku rozhodujú oveľa viac. Pokiaľ po príchode z práce ako prvý vkĺznete do teplákov a vyťahaného tričká, ku ktorému si na hlave vytvoríte drdol ála upratovačka, a nohy si holíte len v lete, keď je to vidieť, ťažko môžete očakávať, že sa váš muž pri pohľade na vás zmení v tigra.

Nikto nehovorí

Že máte chodiť doma na ihlách av minišatách, ale rovnako tak by ste mali zavrhnúť heslo "Pohodlie nadovšetko". Vy určite tiež nejasajú, keď váš muž chodí po byte vo vyťahaných trenírkach. Skúste sa teda urobiť jednoducho krásna nielen pre neho, ale aj pre seba a svoj dobrý pocit. Vyťahané tričko vymeňte za tesnejší, tepláky do gumy za elegantnejší domáce nohavice, drdol za úhľadný cop. Holte si nohy, trhajte obočie, neukazujte sa manželovi v pleťovej maske alebo pri farbení šedivých odrastú.

Rad žien možno namietne, že ak ju chlap nemá rada takú, aká je, tak si ju nezaslúži. V tom prípade ale mali byť úplne prirodzené od začiatku. Ak si muž bral ženu, ktorá o seba dbá, rád by ju takú mal aj naďalej. A to isté platí samozrejme aj obrátene.

Rozprávajte sa a zaujímajte sa jeden o druhého

Skúste si určiť, že témy ako zloženky alebo výchovu detí budete riešiť len na jednom konkrétnom mieste v byte, treba u kuchynského stola. A naopak v spálni budú takéto veci tabu. Skúste v nej zabúdať, že ste rodičmi, živiteľmi, pracovníkmi firmy. Buďte tam manželmi a milenci. Pokúste sa nezaspáva nad knihou alebo počas debaty o vašich starostiach. Kedy naposledy ste spali pritúlenie jeden k druhému? Pohodlnosť opäť s letami spôsobí, že manželia spia na opačných stranách postele. A pritom k tomu nemajú žiadny dôvod.

Zamyslite sa nad tým, o čom si spolu rozprávate. Zistíte, že väčšinu vzájomnej komunikácie pohltí praktické organizačné veci bežného života. Ale hovoríte spolu jeden o druhom? Kedy naposledy ste sa svojho partnera spýtala, ako sa má, aký mal deň, čo by si prial? Zaujímajte sa jeden o druhého slovami - a budú sa zaujímať aj vaše telá.

Bozkávanie nie je len pre pubertiakov

Je až prekvapivé, koľko manželstvo rezignuje na bozkávanie a najrôznejšie prejavy nežnosti. Ako keby nárok na ne končil s narodením prvého dieťaťa. Akékoľvek maznanie si pre seba zaberie bábätko a rodičovský sex sa často zmení na súlož, kde sa páči všetko možné, len nie ústa. Pusu si dáte raz za čas, ale že by ste sa len tak objali a bozkávali? Kdeže by ste na to mali čas. Pritom práve bozkávanie a bozky vo vás najviac povzbudí sexuálnu túžbu. Urobte si z nich rituál. Ráno po prebudení alebo pri raňajkách, na rozlúčku, na privítanie, na dobrú noc. Každý takýto bozk dá vašej láske viac, než by ste čakala.

Nehanbite sa ani pred deťmi! Vzájomná láska rodičov nie je nič, čo by deti nemali vidieť. Ak sa pred nimi budete správať zdržanlivo, neuvoľníte sa potom ani vo chvíľach, kedy ste sami.

Sex je cesta, nie cieľ

Pre kvalitný sex, ktorý vás bude stále baviť a nebude povinnou rutinou, je samozrejme potrebné aj snaha priamo v spálni. Vyššie spomínané rady ako bielizeň či erotické pomôcky majú samozrejme svoj zmysel. Používajte ich ale s rozmyslom. Vaše milovanie stále by malo vychádzať predovšetkým z vás dvoch samotných. Ak ste si vystačili sami pred desiatimi rokmi, dokážete to aj teraz. Posteľové propriety využívajte, ale nenechajte ich, aby hrali hlavnú rolu.

Na milovanie Pozerajte ako na jedinečné chvíle, kedy môžete byť spolu a venovať sa jeden druhému

Nenaháňajú orgazmy za každú cenu. Ak máte pre seba 10 minút medzi kŕmením jedného dieťaťa a Uspávaním druhého, ťažko si upotené rýchlovku užijete. Radšej ju venujte nežnému maznanie, ktoré môže byť prísľubom ďalšieho dejstva. Sústreďte sa na to, čo sa práve deje, nie na splnenie povinnosti. A dajte partnerovi najavo, že je vám s ním dobre, že vás stále priťahuje a že ho máte rada. Uvidíte, že práve toto bude vo vašej spálni tým najlepším afrodiziakom.

Ako si aj v dlhodobom vzťahu udržať vášeň v spálni?


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky