Aj po dvadsiatich rokoch sa do vás manžel môže opäť zamilovať. Stačí mu dať dôvod

Z každého vzťahu časom vyprchá ona prvotná vášeň, kedy stačí, aby ste sa na partnera len pozrela, a už vás nesie v náručí do postele. Žhavá zamilovanosť sa potom, ak je vzťah funkčný, premení v skutočnú lásku.


Tá môže pretrvávať niekoľko rokov, v ideálnom prípade celý život. Väčšinou ale partneri, ktorí spolu strávili potrebné dve desaťročia, časom zistí, že už sú hlavne rodičia a kamaráti a nie milenci. Nie je to škoda?

Aj po dvadsiatich rokoch sa do vás manžel môže opäť zamilovať. Stačí mu dať dôvod

Každá z nás určite túži po tom, aby nášmu muži pri pohľade na nás spadla sánka aj po rokoch. Lenže samy vieme, že je to ťažké - stereotyp a postupné lenivění vedú skôr k tomu, že kým do práce sa vyfikneme, doma sa snažíme, aby nám bolo čo najpohodlnejšie, a na nejaké zvádzanie už nás veľmi neužije.

Nepomáhajú nám ani sami muži. "Pravda je taká, že každá žena sa časom jednoducho opozerá. Nech je najkrajšie, stále je rovnaká - a to po nejakej dobe zákonite začne nudiť, "priznáva úprimne v jednej z početných internetových diskusií akýsi Michal a ďalší diskutujúci s ním súhlasí.

Priznajme si - je to snáď v opačnom prípade inak?

Tiež už sa na svojho muža po rokoch nepozeráte s takým zaujatím, ako keď ste ho spoznala. Je to logické - vidíte ak niekoho každý deň, v podobnom oblečení, pri rovnakých činnostiach, tento obrázok sa pre vás stane všedný a stereotypné a vlastne poriadne prestanete vnímať, čo vidíte. A navyše, ak je pre nás niečo takto všedný, považujeme to za samozrejmosť a prestávame si toho vážiť.

Odbúrajte všednosť a samozrejmosť

A práve to môže byť vašou zbraňou, ak chcete, aby vo vašom vzťahu po rokoch vzplanuli vášne aj inokedy než pri dohadovanie nad zloženkami. Hlavné pravidlo, ako zaujať muža bez ohľadu na vek, je: byť originálny, byť vzácna a nebyť dostupná na povel.

Týmito pravidlami sa riadime už vo chvíli, keď nejaký vzťah ešte len začína. Do telefónu hovoríme, "že už niečo máme", hoci sa v skutočnosti schôdzky nemôžeme dočkať. Na každej rande sa niekoľkokrát prezliekame a snažíme, aby nás nový objav nevidel dvakrát v rovnakom oblečení ... to všetko časom stráca na dôležitosti a vraciame sa k obvyklým návykom.

Skúste teda tieto pravidlá v rozumnej miere oživiť

Ženy vedia dobre odhadnúť, čo si môžu dovoliť. Je váš manžel zvyknutí, že denne úderom piatej vchádzate s nákupnými taškami do dverí? Ako asi bude reagovať, keď vás tam nenájde? Ak si to ani nevšimne, je niečo zle. Ale normálnemu chlapovi to rozhodne bude divné a čoskoro vás začne zháňať.

Tvrdiť mu, "že niečo máte", je po x rokoch manželstvách nevhodné - predsa pred sebou nemáte tajnosti. Namiesto toho povedzte treba, že ste sa chcela prejsť, alebo že idete s kamarátkou na kávu. Ak to bežne nerobíte, asi svojho manžela prekvapíte a začne v ňom hlodať, čo za tým je.

Dajte mu dôvod na premýšľanie

Nie je nutné, aby muž začal okamžite špekulovať nad tým, že niekoho máte. Skôr by ho vaša náhla nezávislosť mala prebudiť a prinútiť ho uvedomiť si, že spal na vavrínoch a že sa jeho žena možno nudí. Je len na vás, ako ďaleko budete musieť zájsť, aby ho to takzvane trklo. Konieckoncov, možno aj vy ste zleniveli a navykla si len na režim práce - nákup - leňošenie na gauči. Takže takáto zmena prospeje aj vám. Nájdite si zaujímavé cvičenie alebo nejakú tvorivú činnosť. Začnete sa sama cítiť lepšie, bude z vás vyžarovať radosť a energia a toho si všimne každý chlap.

Ak sa naozaj nadchnete pre nejaký nový koníček, strážte si ho čo najdlhšie pre seba

Je dobre, keď majú partneri možnosť tráviť čas oddelene niečím, čo ich napĺňa. Máte potom doma o čom rozprávať, vzbudiť zvedavosť a ukázať, že sa viete zabaviť aj sama. Muži vedia oceniť samostatné ženy, ale samozrejme len do určitej miery. Ak prejaví záujem sa k vám pridať, nebráňte mu. Aspon uvidia, ako v niečom vynikáte, a jeho obdiv sa ešte zvýši.

A pretože muž je tvor, ktorý sa rád pozerá, podporte svoje aktívne ja i vizuálnymi podnetmi

Nie je potrebné, aby manžel okamžite spoznal, že ste bola u kaderníka; ak si lokne do pása naraz skrátite na ježka, iste ho zaujmete - ale len na chvíľu. A čo potom s krátkymi vlasmi? Premeňte sa, ale nemusíte šokovať. Stačí, aby sa na vás pozeral so záujmom a hovoril si: "Sakra, mám to ale krásnu ženu, aj po tých rokoch" či "Je na nej niečo iné. Pristane jej to, ale nemôžem prísť na to, čím to je. "

Choďte príkladom

Miesto ježka teda stačí napríklad pätka alebo ofina. Zmeňte farbu vlasov, začnite sa inak líčiť. A predovšetkým oživte šatník, samozrejme úmerne svojmu veku a vzhľadu. Mnoho žien si to ani neuvedomuje, ale hoci majú plný šatník, nosí stále dokola niekoľko overených kúskov oblečenia, v ktorých im je pohodlne a sú presvedčené, že im pristane. Je v tom pohodlnosť, ale ak máte byť pre svojho muža atraktívne, lenivosť musí ísť bokom. Vyhraďte si jeden deň a šatník nemilosrdne preberte. Pokojne s pomocou kamarátky. Ak vám to stav peňaženky dovolia, kúpte si niečo nové. Nebojte sa farieb, nebojte sa podpätkov a doplnkov.

To isté platí aj v posteli

Ak už roky zaspávate s knihou a sex je na programe v sobotu večer, kedy zo seba obaja zložíte flanelové pyžamo, nie je divu, že sa na neho nijako extra netešíte. Vneste svieži vietor aj do spálne. Netreba veľkých experimentov, aj keď aj tie sú samozrejme fajn. Stačí zmeniť aj drobnosti - iné dekorácie, iná denná doba, zapojiť veci, na ktoré už ste s letami rezignovali, ako sú sviečky či hudba, a hneď budete mať pocit niečoho nového.

A čo nakoniec?

Choďte svojmu mužovi príkladom. Ako chcete, aby sa správal on k vám, tak konajte s ním. Teda zaujímajte sa o neho, chváľte ho, polichotí mu. Niet divu, že muž, ktorý od ženy už roky nepočul, že je pekný chlap, nič také nehovorí ani vám. Akonáhle do konverzácie vrátite hravosť, intimitu, láskyplná slova a vety, nezostane pozadu. Je len na vás, ako dlho to vydrží.

Aj po dvadsiatich rokoch sa do vás manžel môže opäť zamilovať. Stačí mu dať dôvod


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky