Masturbácia: Prospieva a dokonca lieči!

Masturbácii už sa dnes na Západe odváži démonizovať okrem náboženských fanatikov len málokto. Dlhodobo sa vie, že je zdravá a všetky mýty o jej škodlivosti boli vyvrátené. Stále častejšie sa ale odborníci zameriavajú na výskum masturbácie.


Ako možnej liečby niektorých symptómov iných chorôb

Zvlášť u žien môže mať totiž blahodárny vplyv napríklad v období menštruácie. McKinleyho zdravotné centrum pri University of Illinois sa výskumom masturbácie zaoberá dlhodobo. Ako sebaukájanie či onanii možno označiť akékoľvek dráždenie vlastných pohlavných orgánov kvôli potešenie. Podľa lekárov masturbácia uľavuje od stresu, upokojuje pred spánkom a navyše buduje pozitívny vzťah k vlastnému telu.

Masturbácia má ale aj liečivé účinky v zmysle úľavy od nepríjemných symptómov napríklad pri menštruácii

Ženy, ktoré v čase menštruácie masturbujú, vraj pociťujú menej napätia a bolesti. Masturbácia je ale tiež veľmi dôležitá pre zdravý psycho-sexuálny život v čase, keď človek nechce alebo z najrôznejších príčin nemôže mať sexuálneho partnera.

Veľmi vítaná je aj v prevencii neželaných tehotenstiev a pohlavne prenosných chorôb

Zlepšuje sexuálne funkcie, pretože prekrvuje pohlavné orgány, zásobí je krvou a kyslíkom, môže byť liečbou rôznych sexuálnych porúch a ženám pomáha dosiahnuť orgazmus. U mužov naopak pomáha zvládať predčasnú ejakuláciu a učí ovládať vlastné vzrušenie. "Neexistujú žiadne škodlivé vedľajšie účinky masturbácie," tvrdia odborníci z McKinleyho lekárskeho centra.

A rozhodne vraj neplatí mýty, že masturbujú len ľudia bez sexuálnych partnerov alebo tí, ktorí sú spoločensky vyradení

Masturbácia nevedie k žiadnym fyzickým a psychickým chorobám, neškodí jedinci ani partnerskému sexu. Mužom nemôže pri nadmernej masturbácii dôjsť spermie, naopak sa jeho produkcia sa zvyšujúcou sa frekvenciou ejakuláciou zvyšuje.

Masturbácia: Prospieva a dokonca lieči!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky