Análny kolík - výber a druhy

Vy neviete, k čomu je análny kolík? K čomu sa dá táto malá divná vecička použiť? Niekto si zase myslia, že to predsa musí bolieť. Iný v tom vidí úchylárnu, ale buďte si istí, že kto ho raz vyskúšal, ten už na neho nedá dopustiť.


Keď budete počuť "análny kolík", možno vás napadne: "K čomu je sakra tahle divná vec? Prečo by si mal normálny človek také niečo strkať do zadku? To je predsa dosť divný a taky nechutný. A musí to predsa strašne bolieť! "Toto si myslí väčšina ľudí. Ale len do doby, než análny kolík sama vyskúša. Čo vám môže priniesť análny kolík a ako si ho vybrať? Čítajte smelo ďalej.

Čo je to análny kolík?

Análny kolík je erotická pomôcka určená k dráždeniu análneho otvoru.

Čo je to análny otvor?

Análny, čiže ritný otvor je v prvom rade otvor, ktorým z tela odchádza stolice. Mnoho ľudí ale pozná ďalšie využitie tohto otvoru. Posledná časť ľudského čreva sa nazýva konečník. Je v ňom veľa nervových zakončení a preto je obzvlášť citlivý na dráždenie. Práve vďaka tomu je pre mnoho ľudí análny kolík poťažmo análny sex tak príťažlivý a vzrušujúce.

Na čo sa používa análny kolík?

Použitie análneho kolíka môže znamenať vrcholný bod erotických hrátok. Častejšie sa však kolík používa ako predohra k neskoršiemu pohlavnému styku. Môžu ho používať ženy aj muži.

U ženy je základným účelom roztiahnutie a uvoľnenie zvieračov aby potom mohol penis do análneho otvoru ľahko preniknúť. V prípade mužov môže análny kolík slúžiť na ten istý účel ale častejšie sa používa z iného dôvodu. Blízko konečníka sa totiž nachádza prostata. Vďaka tomu zažívajú muži pri použití análneho kolíka často ešte väčšiu slasť ako ženy.

Análny kolík a hygiena

Pretože sa análny kolík používa v ritným otvoru, je tu dôsledná a prísna hygiena obzvlášť dôležitá. Ideálne je análny kolík pred aj po použití dôkladne umyť vlažnou vodou a mydlom a následne použiť dezinfekčný prostriedok. Rozhodne nie je vhodné po použití análny kolík použiť ešte ako dráždidlo vagíny, pretože by mohlo veľmi ľahko dôjsť k prenosu nebezpečných baktérií do pošvového otvoru, kde by žene mohli spôsobiť dlhotrvajúce vaginálne problémy.

Ešte pred použitím análneho kolíka alebo pred análnym sexom všeobecne je ideálna aspoň niekoľko hodín nič nejesť. Niekoľko dní predtým je tiež dobré nejesť ťažké jedlá o ktorých viete, že vám môžu spôsobiť zažívacie ťažkosti.

Existuje aj možnosť klystíru, čiže vypláchnutie konečníka a časti hrubého čreva vodou. Prostriedky na klystíru si možno zakúpiť v lekárni ale aj v erotických potrebách (sexshopoch). Ešte lepšie účinky než klystír vám zaistí colon hydro terapie, ktorá vám črevá prepláchne naozaj dôkladne, takže v nich potom nie je jediná nečistota. Tahle terapia slúži predovšetkým k ozdraveniu trávenie ale prečo si po nej nedopriať príjemné povyrazenie, keď už to máte všetko krásne čisté, ako snáď nikdy predtým. Colon hydro terapia je o dosť drahšie ako klystír a taky by sa mala vykonávať maximálne raz za rok, takže si všetko dobre časovo naplánujte ...

Análny kolík a lubrikačný prostriedok

Pri používaní análneho kolíka je lubrikant nesmierne dôležitý. V análnym otvoru totiž nedochádza k prirodzenému zvlhčovanie tak ako v pošve. Zavedenie análneho kolíka bez lubrikantu by preto bolo prakticky nemožné a ak by sa vám to podarilo, tak by to bolo veľmi bolestivé. V horšom prípade by mohlo dokonca dôjsť k poškodeniu sliznice v konečníku. Ideálne je použitie antibakteriálneho lubrikačného prostriedku.

Análne kolíky - materiály

Väčšina análnych kolíkov sa vyrába zo zdravotne nezávadného a na dotyk veľmi príjemného silikónu. Lacnejšie produkty používajú dnes už zastaraný latex, na ktorý má ale mnoho užívateľov alergiu. K dostaniu sú aj análne kolíky z gélu Jelly, ktorý je obľúbený pre svoju nízku cenu a predovšetkým pre výraznú ohybnosť a poddajnosť. Občas sa nájdu aj kolíky zo skla alebo z ocele, ktoré pôsobí na pohľad veľmi vkusne a luxusne. Zvlášť tie oceľové sú ale veľmi drahé. Ich výhodou je, že sa dajú nahriať alebo naopak schladiť a túto teplotu si udrží aspoň niekoľko minút.

Análne kolíky - výber

K dispozícii je široký výber týchto erotických pomôcok určených na dráždenie konečníka. Môžete si vybrať od klasických tvarov cez neidentifikovateľné abstraktné kúsky až po výrobky z drsným povrchom určené milovníkom bolesti.

Klasický análny kolík

Základné análny kolík pripomína kužeľ zo zaobleným vrcholom a samozrejme výrazne rozšírenou základňou, ktorá, ako už iste viete, bráni preniknutiu kolíka príliš hlboko do konečníka a bez ktorej sa teda žiadny správny análny kolík rozhodne nezaobíde.

Moderné análny kolík

Z tvaru klasického análneho kolíka potom vychádzajú modernejšie typy. Tie môžu mať napríklad tvar podobný trom alebo viac vzájomne prepojeným guličkám, ktoré sú zoradené od najvyššej pri koreni kolíka po najmenšie na jeho konci. Niekedy sú miesto guličiek použité oválky.

Ďalšie tvar pripomína figúrku z hry Človeče, nehnevaj sa a iný zase nerozvinuté púčik tulipánu. Ďalej sú k dispozícii viac či menej abstraktné tvary, pod ktorými si asi každý predstaví niečo iné.

Nafukovací análny kolík

Tento typ môže mať tiež rôzne tvary. Dôležitou zmenou je oproti predchádzajúcim typom prítomnosť mačkacího balónika, ktorým sa kolík po vložení do konečníka nafukuje. Preto je tento typ análneho kolíka ideálny pre začiatočníkov, ktorí sa zdráhajú vsunúť si do ritného otvoru cudzí predmet. Tento kolík sa totiž vpravuje vyfúknutie a až keď je zavedený, pomaly sa nafukuje podľa ľubovôle.

Vibračný análny kolík

V podstate sa môže jednať o akýchkoľvek typ análneho kolíka, ktorý je však obohatený o vibračný motorček. Vďaka tomu je stimulácia citlivých miest ešte intenzívnejšie.

Univerzálny análny kolík

Tento kolík má dvojité používanie (teda ak to bude partnerom z hygienických dôvodov vyhovovať). U jeho koreni sa nachádza menší výstupok. Po zavedení kolíka do mužského análneho otvoru klasickým spôsobom tento menší výstupok dráždi u niektorých mužov na dotyk veľmi citlivé miestečko medzi análnym otvorom a semenníkmi. Ak si však tento výrobok vsunie žena do svojej pošvy, výstupok bude zase dráždiť jej klitoris.

Análny kolík s drsným povrchom

Análne kolíky majú spravidla úplne hladký povrch. Idú vďaka tomu bezbolestne a ľahko zavádzať a predovšetkým nehrozí poškodenie veľmi citlivého povrchu konečníka. Niektorí používatelia však preferujú bolesť. Pre nich je určený špeciálny análny kolík s drsným povrchom, rôznymi výstupkami alebo drážkami. Používanie takého kolíka je ale značne rizikové. Pri jeho aplikácii by sa rozhodne nemalo šetriť s lubrikačným prípravkom a prípadné pohyby kolíkom v ritným otvoru by mali byť vykonávané veľmi pomaly a opatrne.

Na záver si predstavíme vtipnú raritku:

Análny kolík s chvostíkom

Istá firma ponúka análne kolíky určené zrejme tým, ktorí sa radi maznajú nielen so svojimi partnermi ale aj so zvieratkami, prípadne tým, ktorí majú v obľube extravagantné design. Na konci takého análneho kolíka sú totiž pripevnené imitácie chvostíkov rôznych zvierat a to napríklad kone, kravy, mačky alebo trebárs psa. Skutočnou lahôdkou sú potom honosná pávie perá.

Análny kolík - výber a druhy


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky