Vonkajšie pohlavné orgány muža

Pod označením vonkajšie pohlavné orgány muža nájdete penis a miešok so semenníkmi. Výborne to vidíme hneď na prvom obrázku, stoporený penis pod ním miešok so semenníkmi. Na konci penisu je vidieť žaluď. V tomto prípade je penis obrezaný.


Pod označením vonkajšie pohlavné orgány muža nájdete penis a miešok so semenníkmi. Výborne to vidíme hneď na prvom obrázku, stoporený penis pod ním miešok so semenníkmi. Na konci penisu je vidieť žaluď. V tomto prípade je penis obrezaný.

Obrázky sú doplnené popisky pre lepšiu orientaci.Penis

Stoporený a obrezaný Ak by bol penis neobrezaný, žaluď by mohol byť zakrytý predkožkou, alebo by mohla byť predkožka pretiahnutá a potom by penis vyzeral podobne s tým rozdielom, že za žaluďom by bola vidieť zhrnutá pretiahnutá predkožka. Okolo penisu a na jeho úpätí je vidieť pubické ochlpenie. Pubické ochlpenie (lonovej ochlpenia) sa začína objavovať v období puberty. Na druhom obrázku je detailný pohľad na koži penisu opäť zospodu, ľavej časti môžete vidieť natiahnutý predkožku zhrnutú za žaluďom a na koži v pravej časti obvyklé biele pupienky. Penis - pupienky Nejedná sa o žiadne akné, ako sa niektorí muži domývají.

Na treťom obrázku je detailný pohľad na stoporený penis zospodu

Predkožka je úplne pretiahnutá a napínaná rúk, preto sa neshrnula za žaluďom. Je tu vidieť aj napnutá uzdička. Na obrázku je aj ústia močovej trubice ako také maličké pery, ktoré sú veľmi citlivé. Obrázok je doplnený popisky pre lepšiu orientáciu. Posledné dva obrázky ukazujú penis v kľude. Je na nich vidieť ako penis tak aj miešok. Na obrázku vpravo je vidieť žaluď zhora a preto nie je vidieť uzdička. Na každom obrázku je iný muž a preto každý penis vyzerá trochu inak. Rovnako ako pri každej inej časti tela aj pohlavné orgány sú u každého muža trochu odlišné. Mení sa ako celkový vzhľad tak i jednotlivé časti môžu byť rôzne veľké a dokonca nemusí byť súmerné. Navyše niektorý penis môže byť obrezaný. Obriezka (cirkumcize) je chirurgické odstránenie predkožky penisu. Vykonáva sa z dôvodov rituálnych (u niektorých národov) alebo liečebných (parafimóza). Zákrok nie je nijako náročný a je pomerne bežný. Velkost penisu je tiež veľmi rozdielna a pre väčšinu žien nie je dôležitá. Veľkosť penisu v kľudovom stave sa ľahko mení v závislosti na okolitej teplote. Hoci majú muži v kľude rôzne veľký penis, po stoporenia sa ich veľkosť zhruba zrovná.

Penis, Penis, falus, Fallus, Mentula:

Penis - detail zo spodu Mužský pohlavný úd, súčasť mužského pohlavného ústrojenstva. Slúži k pohlavnému styku a močenie. Je tvorený hubovitými kavernóznom telesami, ktoré sa môžu naplniť krvou a spôsobiť erekciu. Vnútrom (spongiózním telesom) prechádza močová trubica. Na konci je zrejmé rozšírenie (žaluď, glans), ktoré prekrýva predkožka (prepucium). U ženy mu vývojovo zodpovedá klitoris (dráždec).

Žaluď, glans, Balanos:

Konečná rozšírená časť penisu, krytá predkožkou (prepuciem). Na jeho spodine sú nervové zakončenia, ktorá sa podieľajú na vysokej citlivosti tejto časti penisu. Je často prirovnávaný k klitorisu u ženy.

Predkožka, Prepucium:

Kožné duplikatura (zdvojenie) pokrývajúca žaluď penisu. Je po ňom voľne pohyblivá a je možné ju z žaluďa stiahnuť. Obsahuje množstvo drobných žliazok, ktoré produkujú výlučok (smegma), ktorého hromadenie môže prispievať k dráždeniu celej oblasti a vzniku zápalu, preto je veľmi dôležitá hygiena predkožkového vaku. Predkožka chráni veľmi citlivý žaluď. Ak by predkožka nešla preťahovať cez žaluď, je potrebné ju operatívne odstrániť obriezkou (cirkumcize). Predkožku je vidieť na posledných dvoch obrázkoch. Na obrázku vpravo je predkožka pretiahnutá a zhrnutá za žaluďom, na obrázku vľavo nie je predkožka pretiahnutá a zakrýva celý žaluď. Podobne existuje predkožka aj na klitorise.

Uretra, urethra, Ourethra:

Močová trubica, súčasť močového ústrojenstva, resp. močových ciest. Vedie moč z močového mechúra von z tela.

Uzdička, Frenulum praeputii:

Penis - pretiahnutá predkožka Uzdička predkožky na spodnej strane žaluďa penisu, ktorá drží predkožku u žaluďa. Najlepšie je vidieť na treťom detailnom obrázku. Ak je uzdička skrátená, bráni preťahovanie predkožky a jej poranenia môže byť sprevádzané značným krvácaním. V tomto prípade je možné uzdičku chirurgicky prerezať.

Semenníky, Semenník, testis:

Semenníky sú párová mužská pohlavná žľaza. Sú umiestnené v miešku. Do miešku semenníky zostupujú trieslovým kanálom počas vývoja plodu. Môže sa stať že jeden semenník je väčší ako druhé, alebo je v miešku ktorej. Takýto prípad je zachytený na predposlednom obrázku napravo.Pokud by sa však semenníky zväčšovala, alebo bolela je vhodné navštíviť lekára.

Miešok, Skrotum, Scrotum:

Penis - nepřetažená predkožka Kožné vak obsahujúci semenníky. Umiestnenie semenníkov v miešku je nutné pre správnu tvorbu spermií, ktorá vyžaduje o niečo nižšiu teplotu (34 ° C), než aká je vo vnútri tela. Miešok túto teplotu môže regulovať tým, že sa buď pritlačí viac k telu alebo sa naopak uvoľní aby bol od tela čo najďalej. Tento efekt je vidieť na posledných dvoch obrázkoch, kde napravo je miešok uvoľnený aby sa semenníky čo najviac ochladila. Zatiaľ čo na ľavom obrázku pritisol miešok semenníky bližšie k telu aby tým zvýšil ich teplotu.

Pretože sa pohlavné orgány mužov aj ženy vyvíja z rovnakého základu, musí sa u muža spojiť základ pyskov ohanbia tak, aby nemal jeden telesný otvor naviac. Tomuto zrastu sa hovorí šev na penise a môžete ho vidieť na obrázkoch uprostred miešku. Začína ako predĺženie uzdičky a pokračuje skoro až je konečníka.

Biele alebo žlté pupienky na penise:

Jedná sa buď o potné žľazy, ktoré vyzerajú na kožu pohlavných orgánov zrovna takto, alebo o také tukové lipomky, ktoré majú za úlohu premasťovať túto časť tela. Dajú sa niekedy nájsť aj na ženských pohlavných orgánoch. Penis - pupienky u žaluďa Nedá sa s tým nič robiť ani žiadna mastička na to neexistuje, proste to tak má byť. Objavujú sa počas dospievania a snáď majú aj nejakú väzbu s hladinou testosterónu v krvi. Tým pádom sa vraj zdá, že sú po sexe viac vidieť. Podobne je vybavená aj koža na iných častiach tela, ale tam nie sú tieto žľazy vidieť, teda ak sa nezanítí (potom je to známe akné). Pupienky mávajú skoro všetci muži a môžu niekedy vyzerať aj ako malé bradavičky. Môžu byť kdekoľvek na penise. Ak nejako nebolí, alebo sa nezväčšujú, nie je potrebné sa tým zaoberať, proste to brať ako napríklad pehy. Ak sú však nejaké nejasnosti, bude najlepšie navštíviť lekára, ten môže najlepšie pupienky prehliadnuť rozhodnúť, čo s tým (viac nájdete v článku Pupienky na penise).

Vonkajšie pohlavné orgány muža


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky