Vibračné krúžky - k čomu slúži

Sex či autoerotika idú zdokonaliť a obohatiť mnohými ďalšími hračkami ako napríklad Venušinými guličkami, návleky na penis, ale aj vibračnými krúžkami. Ako na vibračný krúžok az akého materiálu je najlepšie či najkvalitnejšie, to prezradí ďalšie riadky.


Vibračné krúžky, niekedy tiež nazývané vibračný erekčný krúžky majú veľa prekvapivých a predovšetkým dôležitých funkcií. Predovšetkým pri správnom výbere sa užívateľ môže dočkať skvalitnenie sexuálneho života a tiež mnoho rôznych a zaujímavých polôh. Prevratom v tejto ére boli miniatúrne krúžky, ktoré sa dajú použiť rovnako, ale je v nich zabudovaný iba minivibrátorek. Ich obľuba a boom však vzrástol natoľko, že samozrejme vzrástol záujem aj o ich väčšie a kvalitnejšie súrodenca. U týchto malých, jednorazových, vibračných krúžkov síce nie je dosiahnutá až takého efektu, práve preto, že batéria nemá až taký výkon, teda vibrácie nie sú tak silné a ak je penis klzký, dochádza pri styku k otáčania krúžku, takže je nutné občas všetko porovnať priamo pri akcii, ale aj tak sú užívateľmi veľmi obľúbené.

Vďaka tomuto sa však začal záujem užívateľov stáčať aj na krúžky s dlhšou prevádzkovou dobou a predovšetkým s nastaviteľnou silou a intenzitou vibrácií, ale aj so silnejším materiálom krúžku, ktorý ďaleko lepšie drží a nemení polohu pri styku. Na trhu sú krúžky s nastaviteľnými programami riadenými malým šikovným procesorom. Všetko je ovládaného pomocou diaľkového ovládania na dve tužkové batérie, ktoré zaisťujú najdlhšiu možnú dobu fungovania týchto krúžkov. Ďalším zlepšovákom a naozaj veľmi dôležitým, je vynález uzdičky pod semenníky, ktorý poteší práve muža. Tú pri výbere krúžku spoznáme jednoducho, jedná sa o druhý pružný krúžok. Ten sa pri nasadzovaní navlečie priamo pod miešok a vďaka tomu dochádza k už vyššie spomínané stabilizácii v hornej polohe krúžku, takže sa potom nemusí ani jeden z partnerov o nič starať a len si užívať a oddávať sa slastným chvíľam.

Ako už bolo naznačené v úvode, sú krúžky výborným stimulantom pre ženy práve preto, že pri použití pri styku dochádza k dráždeniu klitorisu a tým udržiavanie stálej a predovšetkým dlhší vzrušenia partnerky. To však nemení nič na tom, že aj páni túto hračku ocenia a to predovšetkým preto, že pozitívne ovplyvňuje ich erekciu.

Vibračný erekčný krúžky - podpora erekcie

Aby mohlo dôjsť u muža k erekcii, musí sa naplniť toporivé telieska v penise krvou. To zaistí dostatočným prísunom krvi práve krvné tepny, ktoré však musia byť dostatočné priechodné a je potrebné, aby tu fungoval správne uzatvárací žilovej mechanizmus, ktorý umožňuje čiastočné uzavretie odtoku krvi z toporivých telies práve počas erekcie. Avšak aj v tejto chvíli je nutné, aby stále pretekala krv toporivým telesom s určitou pravidelnosťou, inak by nedochádzalo k správnemu okysličovanie tkanív.
K erekcii dochádza vo chvíli, kedy dôjde v miechovom kontrolnom centre k prekročeniu prahovej excitačné úrovne podnetu. Impuls je v tej chvíli vyslaný do cievnych pletencov v penise. Dochádza tiež k rozšíreniu tepien a naopak ku zúženie žíl, čo má za následok naplnenie hubovitých (corpus) teliesok a následnú erekciu. Celý tento mechanizmus vychádza z centra, ktoré je uložené v bedrovej časti miechy a ak je erekčný reflex už spustený, vôľu sa ďalej už ovládať nedá.

Mužom niekedy k sexuálnemu vzrušeniu stačí len zrakový či čuchový podnet, alebo dokonca len samotné pomyslenie, ale tiež aj hmatový vnem, záleží na okolnostiach. Aby bolo dosiahnuté erekcie, je nutné do toporivých teliesok priviesť teliesok 100-140 mililitrov krvi. Pri vážnejších poruchách erekcie možno tento proces napraviť pomocou liekov, injekciami do toporivých telies a alebo dokonca operáciami či plastickú zatvrdnutie tkaniva penisu, ale ak sú poruchy erekcie iba menšieho charakteru, stačí mužom použiť niektoré erotické pomôcky, ako napríklad vákuové pumpy, alebo práve rozoberanie vibračné erekčné krúžky.

Ozdobné krúžky na penis

Obľúbené ozdobné krúžky nemajú priamo pomôcť erekciu, sú skôr len niečo ako odev na penis muža, mali by navodiť atmosféru a podčiarknuť mužskú pýchu. Vyrobené môžu byť z kože, gumy a alebo dokonca silikónu. Z koženého materiálu sa vyrábajú dokonca celé postroja na penis, ale tam je nutné byť opatrný práve v oblasti hygieny, pretože látky, ktoré sa vylučujú pri sexuálnych hrátkach môžu sa zmiešaním s kožou spôsobiť zápaly.
Ďalšie nerestí sú kovové kruhy. Ak si muž vyberie nevhodnú veľkosť a potom dôjde k erekcii, pevná oceľ, z ktorej je kruh vyrobený, nepovolí a teda dochádza k zaškrtenie penisu. V tomto prípade je nutné vyhľadať lekárske ošetrenie.

Sťahovacie erekčné krúžky

U týchto krúžkov je možné nastavenie ich obvode ručne, teda stiahnutím trubičky a jej zabezpečenie poistkou. Je zrejmé, že sú naozaj vhodne použiteľné pre individuálne nastavenie krúžku, ale ich výroba je možná len z tenkých trubičiek, alebo vlákien a preto je zaškrtenie nutné strážiť, pretože môže dôjsť k nadmernému utiahnutie a zaškrtenie penisu, čo by vyvolalo úplne opačný efekt, než vzrušenie. Preto sa v tomto prípade stráži farba penisu a tiež citlivosť a je doporučené s týmito sťahovacími krúžkami neprekročenie dobu 10 minút. K dostaniu sú bežne v každej erotické predajni. Je tiež nutné podotknúť, že väčšinou nemajú brzdičky, ktoré by mohli úplne proces uvoľnenia zastaviť, takže veľké množstvo z nich sa po nejakej dobe samé uvoľní.

Použitie krúžku sa veľmi často kombinuje s vákuovou pumpou, ktorá má za úlohu zrýchliť, ale tiež, a to je hlavným dôvodom, zväčšiť erekciu niekoľkonásobne viac, ako zvládne samo srdce.

Vákuová pumpa sa uvoľní sama vo chvíli, keď bolo dosiahnuté erekcie a naopak krúžok sa stiahne. Vďaka tomuto účinku dochádza k zachyteniu odtoku krvi z žil a partner tak môže nerušene prejsť k sexu.

Vibračné erekčné krúžky

Ich použitie a stimulácia oboch partnerov bola už spomenutá v predchádzajúcich riadkoch, ale je nutné trochu rozviesť najvhodnejšie polohy, tak aby bol dosiahnutý maximálny účinok. Menšie uplatnenie krúžkov je predovšetkým v polohe, kedy sa muž nachádza hore nad ženou, teda poloha misionár, ale k najväčšiemu a najlepšiemu využitie, kedy sú motivovaní naozaj obaja partneri, dochádza práve pri polohe na koníčka. Žena sedí na mužovi hore a krúžok je umiestnený pri koreni penisu. Teda stimuluje ženin klitoris a naopak spôsobuje lepšie prekrvenie partnerovho penisu. Partnerka si tu sama určuje silu vzrušenie a to tým, že keď chce vibrácie cítiť menej, ľahko sa nadvihne, naopak, keď ich chce cítiť viac, tak na partnera dosadne plnou silou. Najlepšie modely týchto krúžkov majú tak silný vibrátor, že dokážu rozvibrovať celý penis, ale to už tiež bolo spomenuté v predchádzajúcich odsekoch.

Na trhu možno už zohnať mnoho rozličných materiálov, z ktorých sú tieto krúžky vyrobené. Sú nimi napríklad:

silikón - Povrch krúžku je veľmi jemný a ľahko udržiavateľný, čo sa týka hygieny. Stačí ho len opláchnuť mydlovou vodou a všetko je vyriešené. Materiál je porézny a naozaj kvalitné.
veľmi jemný elastický materiál - Veľmi príjemný, predovšetkým pri použití, predovšetkým preto, že padne na akúkoľvek veľkosť penisu.
gél - Krúžky z tohto materiálu sú asi najväčším stimulantom zo všetkých troch menovaných. Jeho údržba je tiež veľmi jednoduchá a pružnosť materiálu je vhodný pre všetkých.

Ďalšie formy erekčných krúžkov

V dnešnej dobe existujú krúžky v mnohých kombináciách. Prekvapivá je určite forma s magnetmi, ktorá má štýl podobný japonským náramkom. Tá má za úlohu zlepšiť krvný obeh. Jednou z extrémnych foriem krúžkov sú tie, ktoré prináša veľmi silné stimulačné účinky práve pri masáži toporivých teliesok a tiež zväčšenie citlivosti penisu.
Ponuka je naozaj široká z ktorej si buď partneri a alebo každý jedinec sám určite vyberie.

Vibračné krúžky - k čomu slúži


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky