Pánska tangá

Tangá sú časť odevu, ktorá zakrýva v podstate iba genitálie. Tangá používajú nielen ženy, ale aj muži. Ak teda tento typ spodného prádla používate, bude vás nasledujúce článok o používaní a druhoch táng zaujímať.


Čo sú to tangá?

Tangá sú časť odevu, zakrývajúci genitálie. Tento typ odevu, používaný ako spodná bielizeň alebo plavky, v podstate nezakrýva zadok av zadnej časti je preto len minimálne množstvo tkaniny. S prednej časti je spojená gumy okolo pása a úzkym pruhom tkaniny alebo pružnými šnúrkami medzi zadkom. Strih typu tanga sa používa aj u iných typov bielizne. napr body, alebo u jednodielnych plaviek.

História táng

Ak sa vrátime do histórie, tento spôsob obliekania patrí k najstarším vôbec. Pôvodný formu, vyrábanú z kože, stále užívajú niektoré domorodé africké kmene. Podobné je aj tradičné japonské spodnú bielizeň fundoši. Jedná sa o jeden z najstarších typov odevov, nosený príslušníkmi oboch pohlaví už v niektorých primitívnych kultúrach Afriky, Ázie či Južnej Ameriky. Dnes sú tangá nosená predovšetkým ženami, ale ich popularita narastá aj medzi mužmi.

Druhy táng

Hoci by sa mohlo zdať, že tangá sú tak jednoduchá, že na nich nie je čo vymýšľať, opak je pravdou. Najrozšírenejšie štýl sú klasická tangá, kedy je predný diel rovnaký so zadným dielom trojuholníkového tvaru, spojeným širšími pruhmi látky. Ďalším typom sú tangá G-string. Predný diel býva menšia než u bežných táng, v tvare trojuholníka, so zadným dielom je spojený len tenkými šnúrkami. Plavky tohto typu sa často zaväzujú na bokoch. V-string tangá sú podobné ako G-string, bočné šnúrky sa však rozbiehajú od zadku na boky a vytvára tvar písmena V. Ďalším typom sú tangá T-back. U tohto typu sú šnúrky okolo bokov jednoducho spojené s jediným prúžkom medzi sedacími svalmi, zadný diel má potom tvar písmena T. Štýl táng C-string je potom najmenší typ spodného prádla. Vpredu je iba trojuholník zakrývajúci genitálie a pružná kostra na bokoch a medzi zadkom drží bielizeň na mieste.

Nosíte pánska tangá?

Na verejnosti sa o nich moc nehovorí a vo výkladoch obchodov so spodnou bielizňou, je tiež neuvidíte. Rad mužov pánska tangá nikdy nenosila a vlastne ani nevie, aké výhody alebo nevýhody pánske tangá prináša. Hoci pánska tangá existujú, sú pomerne obľúbená a nosí je rad mužov, aj keď na verejnosti sa s tým nechváli. Otázka je, či nie sú pánske tangá spodné prádlo, vhodné len pre homosexuálov. Rozhodne nie, pánske tangá nosia bežne aj heterosexuáli.

Obľúbenosť pánskych táng

Skôr väčšina mužov nosila slipy alebo trenírky, popr. boxerky. Dnes je však možnosťou oveľa viac, na trhu pribudla práve tangá pánska alebo tangoslipy. Pánska tangá sú síce aj na dnešnej pomerne delikátnu záležitosť, zvlášť preto, že muži nie sú zvyknutí odhaľovať svoje pozadie, ale je to spodná bielizeň, ktoré si našlo svojich priaznivcov. Pánska tangá sú veľmi obľúbená, napríklad medzi športovcami, a to najmä cyklistov.

Pánska tangá


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Re: Pánska tangá

Anonym | 24.03.2014 16:44
Pánske tangá rôznych farieb nájdete aj tu http://www.dessue.com/sk/panske/plavky/

Re: Pánska tangá

Peto | 21.04.2014 23:39
Já nosím tanga hlavne v lete a som veľmi spokojny.

Re: Pánska tangá

dano | 03.05.2014 20:19
mam rad tanga ako plavky

Re: Pánska tangá

jaroslav | 29.06.2014 11:03
Tanca sú súper,hlavne v lete

Re: Pánska tangá

Ľuboš | 19.10.2014 08:42
Tangá nosím už dobrých 10 rokov a aj tango plavky. Sú super. Na kúpalisku sa všetci po mne obzerajú.

Re: Pánska tangá

jara | 06.12.2015 19:56
tanga sú super

Re: Pánska tangá

Jarda | 20.02.2017 20:36
Ja mam rad tanga a stale ich nosim

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky