Luxusná spodná bielizeň

Luxusná bielizeň nie je iba o cene ao tom, že ho nosia zvyčajne najväčšie celebrity. Pojem luxusu u bielizne totiž nesúvisí ani tak so vzhľadom ako s jeho kvalitou a pohodlím pri jeho nosení.


Aspoň jeden kúsok luxusného prádla by mala mať doma každá žena. Ako je to s vami? Zohnať pekné a značkové prádlo nie je v súčasnej dobe až takým problémom, akým bolo ešte pred niekoľkými rokmi. Zohnať však také spodné prádlo, ktoré by dobre padlo, zas až tak jednoduché nie je. Pýtate sa prečo by ste mali investovať do drahšieho luxusného prádla, kedy "to isté" môžete kúpiť oveľa lacnejšie?

Luxusná spodná bielizeň versus obyčajné bielizeň

Možno vzhľadovo nájdete rovnaké bielizeň ako to luxusné za pár korún, ale kvalitou materiálu a tým pádom pohodlnosťou sa s tým luxusným nemôže v žiadnom prípade vyrovnať! Spodná bielizeň tvoria základ dňa a také nepohodlné, rezné, tlačiacej a škriabajúcich bielizeň nám dovedie inak pekný deň premeniť v peklo. Preto je veľmi dôležité nedbať iba na vzhľad, ale myslieť aj na svoje pohodlie, ktoré za investíciu rozhodne stojí. Ďalšou skutočnosťou hovoriaci negatívne pre lacno zakúpené bielizeň je aj to, že často nevydrží dlho držať tvar tak, ako by malo a že sa po niekoľkých praniach seperou. Luxusná bielizeň má na rozdiel od toho bežného vysokú životnosť a ak sa vám nezmení proporcie, vydržia vám aj niekoľko rokov.

Viete, ako spoznáte luxusnú spodnú bielizeň? Je to úplne jednoduché, jednoducho ho zo seba nebudete chcieť dať dole.

Prečo nosíme spodnú bielizeň?

Dôvodov prečo nosíme spodná bielizeň je hneď niekoľko. Základným dôvodom je hygiena a ochrana našich dôležitých orgánov. Mimo to však bielizeň nosíme aj z estetických dôvodov, pretože nás robí krajšími, dokáže tvarovať telo alebo skryť nedostatky a iné pre zmenu vyzdvihne. Spodná bielizeň pôsobí na našu psychiku a emócie, ak ich použijeme k zvádzaniu partnera alebo na osvieženie vzťahu. Keď si oblečieme pekné bielizeň v ktorom sa navyše cítime dobre, cítime sa aj sebavedome.

Čo je spodná bielizeň?

Pod pojmom spodnú bielizeň si u žien predstavíme najčastejšie podprsenku a nohavičky, prípadne ešte korzety, lenže to nie je všetko. Do ženského spodného prádla patrí aj košieľky, podväzkové pásy, podväzky a pančuchy. Spodným prádlom sú aj niektoré kostýmy.

Vlastnosti luxusného spodného prádla

Okrem ochranných vlastností by bielizeň malo hlavne dobre sedieť a nikde netlačiť, netlačiť a nesvědit. Dobre ušité spodnú bielizeň by ani nemalo byť viditeľné po oblečenie ďalších kúskov oblečenia. Podprsenka by mala dobre sedieť, nemala by prsia připlácnout k hrudníku, ale naopak im vytvárať podporu. Zapínanie podprsenka by malo byť v rovine a nie zdvihnuté až na lopatkách, za jedno to je nepraktické, nepohodlné a tiež to je úplne nevzhľadné. Z žiadneho spodného prádla by rozhodne nemalo nič trčať a ak dôjde nosením a častým praním k spraniu, uvoľnenie kostíc a podobne, tak ho bez milosti vyhoďte, aj keby to býval váš najobľúbenejší kúsok. Zlým, nekvalitným a poškodeným bielizňou si totiž môžete aj uškodiť. Nekvalitné bielizeň s rôznymi prímesami umelých materiálov použitých na nesprávne miesta si môžete spôsobiť pekné zápaly. Zle tvarovaná podprsenka vám nielen nepomôže vzhľadovo, so sebavedomím, ale tiež vám nebude plniť podpornú funkciu, čím môže poškodiť aj prirodzený tvar pŕs.

Luxusná spodná bielizeň

Pri vymýšľaní luxusnej spodnej bielizne si dizajnéri hrajú a vytvára rôzne jedinečné a veľmi originálne kúsky, ktoré sú potom nielen pekné a pohodlné, ale aj sexi.

Ak sa rozhodnete pre luxusnú bielizeň, musíte ísť do značky. Značka totiž u bielizne skutočne znamená záruku kvality. Každá značka sa zaoberá niečím trochu iným a navrhuje aj pre rôzne typy žien. Výber potom už len závisí na vás. Kvalitná luxusná bielizeň však v súčasnej dobe nie je až tak nedostupné tak, ako tomu bývalo ešte pred niekoľkými rokmi.

Výber spodného prádla

Viete si správne vybrať spodnú bielizeň? Podľa pani Heleny Konarovská s výberom spodnej bielizne má problém 90% žien. Ich najväčšou slabinou je práve daný luxus, teda komfort, kedy má bielizeň správne sedieť. Tieto zlozvyky sa prenáša z matky na dcéru, pretože aj tie nosia zlé bielizeň. Za zlozvyk u matiek môže často fakt, že skôr na českom trhu takmer žiadna ponuka spodného prádla nebola, a preto si nevie poradiť ani dnes, keď už je ponuka široká. Stále sú preto aj veľmi konzervatívne, kedy sa zarputilo drží čiernej a bielej farby, aj keď to nie vždy je práve ideálne a prospešné. Napriek tomu väčšina žije v presvedčení, že majú vybraté správne a zabúdajú, že tvar pŕs má každý trochu iný. Slovenským ženám jednoducho chýba sebavedomie! Lenže s nesprávnym nekvalitným bielizňou ho nikdy nedosiahnu.

Ako si vybrať spodnú bielizeň

Pri výbere spodnej bielizne je nielen dôležité dbať na pohodlnosť a kvalitu materiálu, či správne určenú veľkosť košíčkov a obvodu, ale aj na to, ako lichotí vašej postave. Aj keď nemáte postavu ako modelka, môžete s pomocou luxusného prádla zažiariť.

Tvar podprsenky

Tvar a vystuženie podprsenky ovplyvňuje nielen správnu funkciu, ale aj konečný vzhľad pŕs. Na trhu si môžete vybrať zo športových podprseniek, ktoré prsia fixujú a ochraňujú väzy pred poškodením pri športovaní, tak iz podprseniek push-up, s kosticami, vystuženými a inými. Je ťažké povedať či sú výstuže lepšie ako kostice, ženy v Česku preferujú viac výstuže. Kosticím taky príliš neprospieva skutočnosť, že niektoré nositeľky majú tak citlivú pokožku, že jednoducho podprsenky s kosticami neznesú.

Korzety

Sen každej ženy, ale nie každá si ho môže dovoliť. Korzety môžeme rozdeliť do dvoch skupín - korzety určené pre denné nosenie a pre potechu mužovho oka. A práve tým dennom by sa baculky mali vyhnúť veľkým oblúkom, pretože si v nich nebudú môcť ani sadnúť.

Farba spodnej bielizne

Farby spodnej bielizne sú ovplyvnené trendy a tiež tým, že každá žena má rada niečo iné. Slovenské ženy si najviac potrpia na biele a čierne prádlo, ale to nie je zrovna vždy to najlepšie. Tak napríklad pod bielu blúzku väčšina žien nosí mylne bielu podprsenku, ale v skutočnosti by pod ňou mala mať telové spodnú bielizeň. K čiernemu bielizni zase inklinujú ženy s pár kilami navyše, lenže skutočnosť sa má tak, že im skôr škodí, zdôrazňuje totiž všetko to, čo im prebýva. Ženy s nejakým tým kilom navyše by mali voliť skôr iné farby (sýte a teplé), napríklad hnedú alebo vínovú.

Ženy s veľkými prsiami

Ženy s veľkými prsiami by mali dbať na to, aby ich zapínanie bolo vo vodorovnej rovine. Zapínanie nikdy nesmie ani visieť, ale ani sa ťahať na lopatky. Ramienka podprsenky by mala byť vždy širšia a zapínanie by malo byť minimálne na tri háčiky. Správne vybraná podprsenka nesmie prsia rozplácnout! Správny vzhľad pŕs v dobre zvolenej podprsenke je taký, že sú prsia pozdvihnutá a priradenie k sebe. Medzi prsiami by nemala byť medzera, ale iba ryska.

Malé prsia

Malé prsia v dobre zvolenej podprsenke by mala byť podopretá a zrazená k sebe.

Luxusné spodné prádlo ako darček

Luxusná spodná bielizeň je ideálnym darčekom, ktoré potešia obaja. Navyše obdarovanie ženy luxusným darčekom by žene malo skôr lichotiť, než urážať. Muž tým dáva svojej žene najavo, že po nej stále túžia a že je pre neho stále príťažlivá.

Pri výbere spodnej bielizne ako darček by sa muž mal riadiť istými pravidlami. Ak sa rozhodne obdarovať svoju ženu takým netradičným darčekom, mal by svoju ženu v prvom rade dobre poznať a vedieť, čo má rada a čo nie. Vyhnete sa tak neskoršiemu obojstrannému sklamaniu. Netlačte ju do niečoho, čo sa páči vám, keď viete, že žena sa v tom cíti nepohodlne a nepríjemne. Ak chcete vybrať pre svoju partnerku, manželku či milenku správne luxusnú bielizeň vyhnite sa označenie S, M, L a podobne. Najprv si radšej zistite veľkosť podľa štítkov na existujúcich podprsenkách, prípadne tú najlepšiu vezme a pri nákupe v kamenných obchodoch sa môžete s predavačkou poradiť. Pri výbere nohavičiek radšej zabudnite na tangá. Tangá totiž nesedí každému a ďalšia časť je zrovna nemá v obľube. Tangá teda kupujte iba v prípade, že si ste istí ich obľubou. Nemusíte sa báť, ani hanbiť. Dnes je v Česku široký výber ako kamenných, tak internetových obchodov, takže ak sa hanbíte zájsť do klasického obchodu, môžete si objednať jednoducho cez internet.

Luxusná spodná bielizeň


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky